Nystatyna (granulat drażetki)

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Nystatyna (granulat drażetki) jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Antybiotyk przeciwgrzybiczy (działający zwłaszcza na drożdżaki), nie wchłania się z przewodu pokarmowego, powierzchni skóry ani błon śluzowych.

Zakażenia grzybicze (zwłaszcza kandydiozy, czyli infekcje wywołane przez drożdżaki) jamy ustnej i przewodu pokarmowego; zapobieganie zakażeniom grzybiczym u chorych leczonych długotrwale antybiotykami (szczególnie u noworodków i niemowląt oraz chorych na nowotwory złośliwe i cukrzycę).
Nie stosować w grzybicach uogólnionych (układowych) – brak działania poza przewodem pokarmowym.
nie znaleziono
Ściśle według wskazań lekarza. Lek należy przyjmować po jedzeniu, popijać niewielką ilością wody lub innego płynu. Tabletki: dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia: grzybica przewodu pokarmowego: 4 razy na dobę po 2 tabletki; zapobiegawczo w leczeniu antybiotykami: 2-3 razy na dobę po 2 tabletki; granulat do sporządzenia zawiesiny: dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia: grzybica jamy ustnej: 4 razy na dobę po 1-5 ml po posiłku; dzieci do 3 miesiąca życia: 200.000-400.000j.m. na dobę (czyli 2-4 razy na dobę po 1 ml zawiesiny); dzieci 3 miesiąc życia – 4 rok życia: 400.000-1.000.000j.m. na dobę (czyli 4 razy na dobę po 1-2,5 ml zawiesiny); dzieci 4.-14. rok życia: 1.000.000-2.000.000j.m. na dobę (czyli 4 razy na dobę po 2,5-5 ml zawiesiny).
tabletki powlekane: 500.000 j.m., cena od 10 do 20 zł;
granulat do sporządzenia zawiesiny: 100.000j.m. w 1 ml, cena od 5 do 10 zł
tabletki powlekane: 500.000 j.m., granulat do sporządzenia zawiesiny: 100.000j.m. w 1 ml; nystatyna
UWAGI: Nystatyny nie należy stosować w grzybicach uogólnionych (układowych) ze względu na praktycznie zerowy stopień wchłaniania leku z przewodu pokarmowego i tym samym brak działania ogólnoustrojowego.
Działania niepożądane
Stosunkowo często powoduje zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, zaburzenia trawienia, odbijania, wymioty, rzadziej (szczególnie przy dużych dawkach) biegunkę.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Nystatyna a alkohol

Nystatyna u osób starszych(65 lat i więcej)
Nystatyna dla dzieci(do 18 lat)
Nystatyna w ciąży
Nystatyna a karmienie piersią
Nystatyna a prowadzenie pojazdów
Nystatyna refundacja

Nystatyna cena i opakowania

Nystatyna Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania