Obstilax

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Suplement Obstilax zawiera ekstrakty z dwóch substancji roślinnych: liści senesu i korzenia rzewienia. Obie te rośliny działają dzięki zawartości antrazwiązków, które po dostaniu się do jelita grubego i redukcji do aktywnej formy drażnią ściany jelita. Na skutek tego zostaje wydzielona woda, co zwiększa objętość mas kałowych, które wywołują nacisk na ściany jelita. Drażnienie receptorów obecnych w ścianach jelita grubego i nacisk spowodowany pęcznieniem mas kałowych wywołują podłużne skurcze jelit tym samym ułatwiając defekację.
Defekacja następuje zwykle po 8-12 godzinach od przyjęcia tabletki.

Doraźne zwalczanie zaparć i problemów z defekacją.
Uczulenie lub nadwrażliwość na korzeń rzewienia lub liść senesu.
Niedrożność lub stany zapalne jelit, bóle brzucha o nieznanej przyczynie, hipokaliemia, silne odwodnienie organizmu, menstruacja, stany zapalne wątroby lub nerek.
Nie należy łączyć suplementu z glikozydami nasercowymi i innymi lekami przeciwarytmicznymi, a także ze środkami wywołującymi hipokaliemię, np. diuretykami tiazydowymi, korzeniem lukrecji, steroidami.
Zaleca się przyjmowanie 1 tabletki dziennie popijając wodą. Tabletki najlepiej przyjmować na noc (działanie następuje po 8-12 h).
W czasie przyjmowania suplementu należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.
brak danych
1 tabletka zawiera:
ekstrakt z korzenia rzewienia: 200 mg
ekstrakt z liści senesu: 200 mg
Suplementu nie należy stosować dłużej niż 2 tygodnie bez konsultacji z lekarzem.
Działania niepożądane
Przewlekłe stosowanie może spowodować atonię jelit, zaburzenie gospodarki wodno-elektrolitowej z hipokaliemią, krwiomoczem i białkomoczem. Następstwem hipokaliemii mogą być zaburzenia rytmu serca. Metabolity antrazwiązków powodują odbarwienie moczu, rzadko bóle żołądka i jelit.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Obstilax a alkohol

Obstilax u osób starszych(65 lat i więcej)
Obstilax dla dzieci(do 18 lat)
Obstilax w ciąży
Obstilax a karmienie piersią
Obstilax a prowadzenie pojazdów
Obstilax refundacja

Obstilax cena i opakowania

Obstilax Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten suplement czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego suplementu zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania