Oesclim

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

6 plastrów z estradiolem: z 1 plastra uwalnia się w ciągu 24 h 0,025 mg, 0,0375 mg, 0,05 mg, 0,075 mg lub 0,1 mg estradiolu. jest najsilniej działającym żeńskim hormonem płciowym wytwarzanym przez jajniki.Celem hormonalnej terapii zastępczej jest z jednej strony złagodzenie objawów subiektywnych (uderzenia gorąca, zlewne poty, osłabienie, zmienność nastrojów, zaburzenia snu), z drugiej zaś zapobieganie zmianom zanikowym w obrębie układu moczowo-płciowego oraz nadmiernej utracie wapnia z kości, prowadzącej do osteoporozy. 6 plastrów z estradiolem: z 1 plastra uwalnia się w ciągu 24 h 0,025 mg, 0,0375 mg, 0,05 mg, 0,075 mg lub 0,1 mg estradiolu. podawany w plastrach lepiej wchłania się do krwi niż podawany doustnie. Metoda stosowania leku w postaci plastrów umożliwia jego długie, równomierne wchłanianie i działanie. U kobiet z zachowaną macicą leczenie przy zastosowaniu plastrów musi być połączone z podawaniem doustnym lub przezskórnym gestagenów.

Jest stosowany w hormonalnej terapii zastępczej w stanach niedoboru estrogenów, takich jak menopauza, usunięcie lub niewydolność jajników.
Ciężkie choroby wątroby, choroby zakrzepowo-zatorowe, także jeżeli występowały w przeszłości, po zawale serca i udarze mózgu, nowotwory gruczołu sutkowego, narządów rodnych i wątroby, także po ich leczeniu, niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych oraz endometrioza (jest to choroba polegająca na przemieszczeniu błony śluzowej macicy poza jamę macicy, co powoduje różnorodność objawów: bóle, krwawienia z dróg rodnych, niepłodność). Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, padaczkę, kamicę żółciową, niewydolność nerek i serca, napady migreny, depresję, porfrię lub kamicę pęcherzyka żółciowego. Ważne są także informacje o występowaniu w najbliższej rodzinie nowotworów gruczołu sutkowego lub narządów rodnych.W czasie leczenia należy unikać przebywania na słońcu i w solarium.
Skuteczność leku zmniejszają niektóre antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, leki przeciwpadaczkowe i uspokajające.Lek osłabia skuteczność leków przeciwzakrzepowych, przeciwcukrzycowych, w tym także insuliny, oraz leków zmniejszających ciśnienie krwi.
Według wskazań lekarza; plaster nakleja się na czystą i suchą skórę brzucha lub pośladka 2 razy w tygodniu (na 3-4 dni). Należy zmieniać miejsce naklejania plastra. Ponownie w tym samym miejscu można go umieścić po tygodniu.
przezskórny plaster po 5 mg (uwalnianie estradiolu: 0,025 mg na dobę), cena od 10 do 20 zł, Rf; 7,5 mg (0,0375 mg na dobę), cena od 10 do 20 zł, Rf; 10 mg (0,05 mg na dobę), cena od 10 do 20 zł, Rf; 15 mg (0,075 mg na dobę), cena od 10 do 20 zł, Rf.
6 plastrów z estradiolem: z 1 plastra uwalnia się w ciągu 24 h 0,025 mg, 0,0375 mg, 0,05 mg, 0,075 mg lub 0,1 mg estradiolu.
Nie należy przyklejać plastrów na piersiach. Plaster może pozostać na ciele w czasie kąpieli. Należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku przed planowaną operacją.
Działania niepożądane
Mogą wystąpić nudności, bóle brzucha, zmniejszenie łaknienia, zwiększenie masy ciała, ból piersi oraz podrażnienia skóry w miejscach naklejania plastrów. Rzadziej występują zawroty i bóle głowy, biegunka, nietolerancja soczewek kontaktowych, zmiany popędu płciowego, krwawienia z dróg rodnych, bóle i krwawienia z dziąseł, przebarwienia skóry. Do działań niepożąda­nych, które wymagają pilnego kontaktu z lekarzem, należą: nagłe, silne bóle głowy, zaburzenia widzenia, mowy i koordynacji, ból kończyn lub pachwin, trudności w oddychaniu, osłabienie i drętwienie kończyn dolnych i górnych, ból w klatce piersiowej, silne bóle brzucha, zażółcenie skóry i oczu. Lek zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów hormonozależnych, zwłaszcza raka trzonu macicy. Ryzyko to znoszą jednocześnie stosowane gestageny. Gestageny nie zmniejszają jednak zagrożenia rakiem piersi.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Oesclim a alkohol

Oesclim u osób starszych(65 lat i więcej)
Oesclim dla dzieci(do 18 lat)
Oesclim w ciąży
Oesclim a karmienie piersią
Oesclim a prowadzenie pojazdów
Oesclim refundacja

Oesclim cena i opakowania

Oesclim Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Oesclim uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (1 opinia pacjentów)3 komentarze Oesclim

 1. hanna wiaderny

  Ja stosuję te plastry od 1997 r. z powodu operacji guza jajnika, dawka 50 na początku , a teraz połowę przecinam palasterek na pół, dobrze się czuję. Mój ginekolog twierdzi, że byłabym wrakiem człowieka jak bym nie brała. Polecam.

  Odpowiedz
 2. Gaba

  Stosuję te plastry od 2004 r, obecnie dawka 37,5 mg, też miałam podobne objawy, ale nie martw się, są przejściowe. Po prostu przyklejaj za każdym razem w innym miejscu. Ja szukam w aptekach dobrej ceny moje plastry, obecnie podskoczyły do 50 zł! Pozdrawiam ciepło

  Odpowiedz
 3. AGA

  Witam w styczniu przeszlam zabieg usunieto mi macice z przydatkami od tamtej pory biore oesclim 50 .Od jakiegos czasu w miejscu gdzie naklejam plaster skora jest czerwona podrazniona i lekko opuchnieta czy jest ktos kto moze mi cos na ten temat podpowiedziec obecnie przebywam po za granicami kraju pozdrawiam goraco

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania