Omegamed baby + D

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Suplement diety Omegamed Baby+D jest przeznaczony dla dzieci od pierwszych dni życia. Zawarte w nim DHA i witamina D wspomagają rozwój i funkcjonowanie młodego organizmu.

Omegamed Baby+D jest suplementem diety stworzonym z myślą o niemowlętach i dzieciach. DHA (150mg) należący do rodziny kwasów omega-3 jest związkiem o udowodnionym, wielokierunkowym działaniu. Wspomaga funkcjonowanie tkanki nerwowej, wpływa na zdolność koncentracji i polepsza kondycję skóry. Jego działanie jest nieocenione w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych, gdzie wykazuje zdolność do obniżania stężenia cholesterolu, zapobiegając miażdżycy, działa przeciwzakrzepowo oraz obniża ciśnienie. W przypadku młodych pacjentów ważniejszym aspektem działania jest obniżanie ryzyka wystąpienia alergii. Zawarty w suplemencie DHA pozyskano z alg, co czyni go dobrze tolerowanym przez pacjentów. Witamina D (400 j.m) jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego i zachowania gospodarki wapniowo-fosforanowej, co gwarantuje odpowiedni wzrost kości u dzieci. Ponadto wspomaga układ odpornościowy, zmniejszając ryzyko wystąpienia chorób autoimmunologicznych. Jej suplementacja zalecana jest szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdzie synteza skórna witaminy D jest ograniczona i nie zapewnia dziennego zapotrzebowania na ten związek.

Niedobory witaminy D, profilaktyka krzywicy, wspomagająco dla rozwoju dziecka, profilaktyka alergii.
Nadwrażliwość na składniki preparatu, nadmiar witaminy D. Stosować ostrożnie u pacjentów z hemofilią i skazą krwotoczną, ze względu na przeciwkrzepliwe działanie DHA. Stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością nerek.
Leki przeciwpadaczkowe, ryfampicyna, cholestyramina oraz parafina ciekła zmniejszają wchłanianie witaminy D. Glikokortykosteroidy mogą zmniejszać działanie witaminy D, leki zawierające magnez mogą powodować hipermagnezemię, a tiazydy hiperkalcemię. DHA może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych.
1 raz dziennie zawartość 1 kapsułki wycisnąć na łyżeczkę lub zmieszać z pokarmem, chyba że lekarz zaleci inaczej. Nie należy wyciskać kapsułki bezpośrednio do ust dziecka, by zmniejszyć ryzyko połknięcia kapsułki.
Cena 29,02
DHA (kwas dokozaheksaenowy) z alg (Life’s DHA®), olej słonecznikowy wysokooleinowy, woda, przeciwutleniaczlecytyna  słonecznikowa,  mieszanina  tokoferoli,  palmitynian L-akskorbylu; cholekalcyferol (witamina D3).
Składniki otoczki: żelatyna, barwnik: tlenek żelaza, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Omegamed a alkohol

Omegamed u osób starszych(65 lat i więcej)
Omegamed dla dzieci(do 18 lat)
Omegamed w ciąży
Omegamed a karmienie piersią
Omegamed a prowadzenie pojazdów
Omegamed refundacja

Omegamed cena i opakowania

Omegamed Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten suplement czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego suplementu zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania