Omnadren

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Omnadren jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Warunkuje rozwój pierwotnych i wtórnych męskich cech płciowych; wywiera działanie anaboliczne (przyrost masy mięśniowej) – syntetyczny odpowiednik najważniejszego naturalnego męskiego hormonu płciowego – testosteronu.

niedomoga męskich gruczołów płciowych (hipogonadyzm, zespół pokastracyjny).
rak sutka(u mężczyzn); przerost gruczołu krokowego; zespół nerczycowy. Szczególnie ostrożnie w niewydolności serca, po zawale serca, w nadciśnieniu tętniczym, przy niewydolności nerek lub wątroby, w padaczce, migrenie, zaburzeniach gospodarki wapniowej (hiperkalcemia, hiperkalciuria).
nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych (acenocoumarol). Fenytoina (phenytoine), barbiturany (phenobarbital, proxibarbal), fenylbutazon (phenylbutazone), rifampicyna (rifampicine) osłabiają działanie testosteronu. U pacjentów chorych na cukrzycę insulinozależną (typu 1) testosteron może obniżać zapotrzebowanie na insulinę (konieczna redukcja dawki insuliny).
ściśle indywidualnie.
cena od 5 do 10 zł.
60 mg fenylopropionianu testosteronu + 30 mg propionianu testosteronu + 60 mg izoheksanianiu testosteronu + 100 mg dekanianu testosteronu w 1 ampułce.

UWAGI: testosteronu i jego pochodnych nie wolno stosować u osób zdrowych w celu wywołania przyrostu masy mięśniowej (doping w sporcie oraz w kulturystyce) – stosowanie leku bez kontroli lekarskiej, podobnie jak innych anabolików, zwłaszcza długotrwale lub w dawkach przekraczających dawki lecznicze albo w skojarzeniu z innymi środkami o podobnym działaniu prowadzi do groźnych dla zdrowia i życia powikłań. Są wśród nich m.in. ciężkie uszkodzenia wątroby (z marskością i nowotworami włącznie), nowotwory narządów płciowych, bezpłodność, zaburzenia krzepnięcia krwi, niewydolność i zawał serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia gospodarki lipidowej prowadzące do przyśpieszonego rozwoju miażdżycy, zaburzenia psychiczne, rozlane zmiany skórne; częstym działaniem niepożądanym przystosowaniu leku dla celów dopingu w sporcie i kulturystyce są urazy i zerwania ścięgien, a u kobiet także zaburzenia cyklu miesiączkowego i zmiany w wyglądzie zewnętrznym (maskulinizacja). Stosowanie testosteronu przez młodzież przed zakończeniem okresu dojrzewania kostnego może być przyczyną zahamowania wzrostu oraz zaburzeń mineralizacji kości. Obserwowany podczas stosowania dopingu „przyrost masy mięśniowej” ma charakter pozorny i jest wywołany głównie przez zatrzymywanie wody w przestrzeniach tkankowych (obrzęki), a nie rzeczywiste zwiększenie masy włókien mięśniowych.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Omnadren a alkohol

Omnadren u osób starszych(65 lat i więcej)
Omnadren dla dzieci(do 18 lat)
Omnadren w ciąży
Omnadren a karmienie piersią
Omnadren a prowadzenie pojazdów
Omnadren a grejpfrut
Omnadren a doping
Omnadren refundacja

Omnadren cena i opakowania

Omnadren Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Omnadren uzyskał ocenę 3.5 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.5/5 (2 opinie pacjentów)4 komentarze Omnadren

 1. kajko

  Ja od jutra zaczynam. Rozpisane mam 1 amp na 3 tyg. Jestem po usunięciu jądra. Zobaczymy co to potrafi. Dam znać za 2 tyg

  Odpowiedz
 2. astro

  Lek przestarzały nie spełniajacy w zasadzie dzisiejszych standardów w zakresie leczenia hipogonadyzmu. Podstawową wada są zbyt duże wahania steżenia hormonu oraz generalnie skład leku dający pożądany efekt tylko w 1 tygodniu właściwie. Przy takim stanie rzeczy podanie następnej dawki wg zalecen producenta i lekarza – po 14 dniach kończy się nagłym wzrostem stężenia do wartosci ponadnormatywnych i konwersją do E2 co skutecznie niweczy efekty terapii która ma polegać na utrzymywaniu mniej wiecej stałego, wysokiego poziomu hormonu zapewniającego właściwe reakcje organizmu. Podanie leku co 21 dni skazuje pacjenta na życie przez tydzien z poziomem testosteronu w granicach 3ng/ml przed podaniem nastęnej dawki co jest właściwie oznacza spadek energii i początek wszystkich objawów zwiazanych z hipogonadyzmem. nIestety mam bardzo negatywne zdanie o tym preparacie włąśnie ze wzgl na trudnosci w dawkowaniu i utrzymywaniu właściwych proporcji testosteronu do estradiolu co jest neizwykle ważne w tego typu kuracji. Obecnie powszechnie stosowanym budżetowym standardem jest enantan/cypionat podawany wedle zaleceń lekarza lub w polskich warunkach luksusowe zele w cenie 200 zł/ miesiąc. Pozostaje jeszcze Nebido ale w moim przekonaniu cena w zaden sposób nie odzwierciedla potencjału tego preparatu. Wbrew zapewnieniom producenta stężenie horonu spada po pierwszym miesiącu osiagajac pod koniec drugiego wartosci nieakceptowalne dla pewnych granic wiekowych. W efekcie stosujemy ten drogi lek znacznie częściej niż co 3mc.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • lekarz

   masz calkowita racje. najlepszy by byl testosteron propionat ale musialby byc podawany co 2dzien w malej dawce

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania