Opokan

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Kapsiplast
Aspicam BIO

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Opokan bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Opokan to tabletki zawierające meloksykam, substancję będącą niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Mechanizm jego działania polega na preferencyjnym hamowaniu aktywności cyklooksygenazy 2 (COX-2), odpowiedzialnej za syntezę prozapalnych prostaglandyn. Wykazuje niewielkie powinowactwo do cyklooksygenazy 1 (COX-1), hamującej powstawanie prostaglandyn występujących w organizmie ludzkim fizjologicznie.

Bóle stawowo-kostne i mięśniowe w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów.
Krótkotrwałe leczenie zaostrzeń objawów chorób reumatoidalnych takich jak reumatoidalne zapalenie stawów i zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
Opokan lek jest niewskazany w przypadku:

 • nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu;
 • nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne;
 • wystąpienia napadów duszności bądź astmy, pokrzywki, polipów nosa lub obrzęku naczynioruchowego, podczas stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
 • występowania u pacjenta ciężkiej niewydolności wątroby i/lub nerek;
 • jeśli pacjent cierpi na nawracającą chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy;
 • przebytego udaru mózgu, jeśli u pacjenta występowały krwawienia np. z przewodu pokarmowego;
 • występowania ciężkiej niewydolności serca;
 • u kobiet będących w trzecim trymestrze ciąży lub w okresie karmienia piersią.
Nie należy stosować leku Opokan równocześnie z:
 • innymi lekami przeciwzapalnymi (również salicylanami);
 • diuretykami;
 • doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi;
 • lekami hipotensyjnymi z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny, antagonistów receptora angiotensyny II, ß-adrenolitykami;
 • cyklosporyną;
 • antykoncepcyjnymi środkami wewnątrzmacicznymi;
 • glikokortykosteroidami;
 • litem, metotreksatem, cholestyraminą;
 • doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi.
 • Doustnie, razem z posiłkiem, popijając wodą. Najczęściej stosowana dawka to 7,5 do 15mg na dobę.
  Pacjenci w podeszłym wieku: 7,5mg. Nie należy stosować leku u dzieci poniżej 15 roku życia.
  Jedna tabletka zawiera 7,5mg meloksykamu.

  Dowiedz się więcej o składzie: .

  Opokan a alkohol

  Opokan u osób starszych(65 lat i więcej)
  Opokan dla dzieci(do 18 lat)
  Opokan w ciąży
  Opokan a karmienie piersią
  Opokan a prowadzenie pojazdów
  Opokan a grejpfrut
  Opokan a słońce i solarium ☼
  Opokan refundacja

  Opokan cena i opakowania

  Opokan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Opokan uzyskał ocenę 3.0 z 5 na podstawie 11 opinii

  VN:F [1.9.22_1171]
  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Ocena leku: 3.0/5 (11 opinie pacjentów)

  

  11 komentarzy Opokan

  1. Polak mały

   Mam 42 lata. Dokuczają mi bóle stawów i kręgosłupa. Biorę OPOKAN często i pomaga ale po kilku dniach robię przerwę. 3 dni biorę potem 2 dni odstawiam.
   Niestety nie działa całą dobę ale tak do 10 godzin. No i mógłby być ciut tańszy. Skutków ubocznych nie odczuwam a stosuję tabletki opokan od pół roku co najmniej.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
  2. Anonim

   Jestem 58 letnim mężczyzną chorującym na choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa. Opokan brałem podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 7,5 mg(miligram). Witam!

   NIKOMU NIE POLECAM TEGO LEKU!. Nie bardzo nawet rozumiem jak Opokan mógł otrzymać pozytywną opinię instytucji odpowiedzialnych za wprowadzanie na rynek nowych leków i to jeszcze tak niebezpiecznych. Opinie na jego temat są w internecie. W większości niepochlebne. Szkoda, że nikt się tym nie interesuje. To bardzo zastanawiające. Gdyby to ode mnie zależało natychmiast wycofałbym go z dystrybucji i przeprowadził dokładną kontrolę jaka była procedura jego wdrażania. Ludzie, którzy tak jak Ja każdego dnia zmagają się z bólem, będą chwytać się ostatniej deski ratunku jakim jest właśnie dobry lek przeciwbólowy. Wszyscy wiemy jak dzisiaj wygląda sytuacja na rynku pracy. Każdy z nas za wszelką cenę ( nawet kosztem własnego zdrowia ) stara się każdego dnia walczyć o swoje stanowisko pracy. Dla siebie i swojej rodziny. Nie inaczej było i jest także ze mną. Od wielu lat, codziennie zmagam się z bólami kręgosłupa. Raz jest lepiej raz gorzej. Ale daję radę ponieważ wiem, że muszę. Szukając dobrego, skutecznego leku przeciwbólowego ( zwłaszcza na dolegliwości kostno-stawowe ) zasugerowałem się reklamą Opokanu. To był największy błąd jaki zrobiłem. Zaledwie kilka godzin po zażyciu owego specyfiku wystąpiły u mnie reakcje, które mimo przeżycia 50- kilku lat nie znałem. Nigdy na nic nie byłem uczulony. Chociaż na forum było kilka wypowiedzi na temat podobnych skutków ubocznych. Jak wspomniałem kilka godzin po zażyciu owego specyfiku całe moje ciało zaczerwieniło się i pokryło się bąblami. Swędzenie było gorsze od bólu. Następnego dnia rano moja twarz była nie do poznania. To nie byłem Ja. Znajomi byli przerażeni. Frankenstein przy mnie to przystojniak. Cała twarz spuchnięta, usta, policzki. Samopoczucie szkoda gadać. Tydzień bez pracy. Od tej pory minęło kilka dni. Dni męczarni. Pomocne okazały się leki antyalergiczne. Powoli z tego wychodzę. Moim zdaniem lek o takim składzie jak Opokan nigdy nie powinien być sprzedawany bez recepty. I nie tylko ten. Rozumiem, że Firmy farmaceutyczne dbają przede wszystkim o własne zyski ale moim zdaniem zdrowie ich potencjalnych klientów jest dużo ważniejsze. NIKOMU NIE POLECAM TEGO LEKU. MOIM ZDANIE WPROWADZENIE GO DO OBROTU POWINNO ZOSTAĆ ZWERYFIKOWANE. JEŻELI KTOŚ MA OCHOTĘ PRZETESTOWAĆ OPOKAN SUGERUJĄC SIĘ REKLAMĄ W TV TO NIECH WCZEŚNIEJ ZROBI DOKŁADNE BADANIA CO DO MOŻLIWYCH INTERAKCJI. TO JASNE, ŻE KAŻDY LEK NA KAŻDEGO DZIAŁA INACZEJ. MOIM ZDANIEM JEDNAK JEST TO SPECYFIK ZBYT DUŻEGO RYZYKA. DLA MNIE RELACJA KORZYŚCI A STRATY BEZ KOMENTARZA. PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH!!

   WOJTEK.
   . Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszony go odstawić. Opokan w mojej opinii jest trudny w użyciu.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
  3. Anonim

   Jestem 30 letnią kobietą chorującą na ból kręgosłupa. Opokan dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 7,5 mg(miligram). Dzisiaj wzięłam jedną tabletkę na ból kręgosłupa po około 3 godz zaczęła swędzieć mnie twarz, ręce które zrobiły się czerwone jak burak. Wziełam wapno i przestało swdziec ale kolor nadal się utrzymuje. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Opokan w mojej opinii jest trudny w użyciu.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
  4. Anonim

   Jestem 25 letnią kobietą chorującą na reakcja alergiczna. Opokan dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 2 tabletek. Farmaceutka polecila mi ten lek na lumbago. Zalecila wziac jednorazowo dwie tabletki. Po 2 h od wziecia pojawilo sie mocne zaczerwienienie twarzy ktore zaczelo przeobrazac sie w monstrualna opuchlizne lekarze na pogotowiu byli przerazeni. W tej chwili po konskiej dawce sterydkow opuchlizna bardzo wolno schodzi a twarz jest pokryta ranami i pecherzami. Z tego co widze na forum to nie jest zadna nietypowa reakcja na ten lek tak wiec odradzam wszystkim!. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Opokan w mojej opinii jest trudny w użyciu.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
  5. Anonim

   Jestem 39 letnią kobietą chorującą na ból stawów. Opokan dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 tabletek. Po 1 tabletce pojawiła mi się na twarzy olbrzymia niemal monstrualna opuchlizna poprzedzona świądem i zaczerwienieniem. Lekarka była przerażona skutkami ubocznymi. Mój organizm zareagował w ten sposób a co jeśli skutki uboczne wyjdą po jakimś czasie i będą o wiele bardziej poważne. Moja mama po 3 dniach stosowania leku odstawiła go bo pojawiły się bóle brzucha i wątroby. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Opokan w mojej opinii jest trudny w użyciu.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
  6. Anonim

   Jestem 65 letnim mężczyzną chorującym na zwyrodnienia stawowe, reumatyzm. Opokan dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 122 dni w dawce: 7,5 mg(miligram). Lek mało skuteczny. Uśnieżanie bólu znikome. Cena w stosunku do pozytywnych efektów niewspółmiernie wysoka. Do tego należy dodać bardzo dużo skutków ubocznych, przed którymi należy przestrzec wszystkich którzy sięgną po ten specyfik (bo lekiem to trudno nazwać) Ciekawe jakim cudem uzyskał pozytywne wyniki badań klinicznych. Wysoką cenę należy pewnie tłumaczyć chęcią pokrycia kosztów reklam TV. Do tego mnóstwo pozytywnych opinii zawierających powielone z ulotki rzekomo pozytywne właściwości. Z chęcią poznałbym osobiście ich autorów i sprawdził powiązania z producentem NIE POLECAM, a WRĘCZ ODRADZAM ZAKUP!. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszony go odstawić. Opokan w mojej opinii jest trudny w użyciu.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
  7. Anonim

   Jestem 41 letnim mężczyzną chorującym na ból pleców. Opokan brałem podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 7,5 mg(miligram). Uważajcie na ten lek!
   Tylko po 1 tabletce wystąpiło najpierw swędzenie, potem potężny obrzęk twarzy (policzki), który po tygodniu skończył się zaczerwienieniem i złuszczeniem skóry.
   Nigdy na nic nie byłem uczulony- do tej pory jak zażyłem opokan.
   Ból pleców nie ustąpił. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszony go odstawić. Opokan w mojej opinii jest trudny w użyciu.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
  8. Anonim

   Jestem 43 letnim mężczyzną chorującym na bóle. Opokan brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 283 dni w dawce: 1 tabletek. Już po trzeciej tabletce ustąpiły bóle i sztywność stawów a nawet zmniejszyły się bóle kręgosłupa, ale potem niestety odezwały się bóle brzucha i piekło mnie całe ciało,więc może nie do końca jest taki bezpieczny. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Opokan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
  9. Anonim

   Jestem 39 letnim mężczyzną chorującym na bóle. Opokan brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 162 dni w dawce: 2 tabletek. Kolana bolały mnie tak bardzo jak przy zwichnięciu, bardzo się cieszę że pojawił sie ten lek długodziałający bo ibuprofen już mi nie pomagał. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Opokan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
  10. Anonim

   Jestem 45 letnią kobietą chorującą na ból kregosłupa. Opokan brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 1 tabletek. Zażyłam na ból w kręgosłupie ale niestety pojawił się obrzęk i zaczerwienienie twarzy oraz wysypka, widocznie jestem uczulona, więc polecam uwagę przy stosowaniu lekarstwa. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Opokan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
  11. Anonim

   Jestem 48 letnią kobietą chorującą na bóle stawów. Opokan dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 1 tabletek. Super lek, na moje bóle stawów jak znalazł, dobrze że można go kupić bez recepty i działa długo i podobno jest mniej szkodliwy od innych leków przeciwbolowych. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Opokan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania