Orungal

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Przeciwgrzybicze – lek z grupy pochodnych triazolu o szerokim spektrum działania; Patrz DIFLUCAN.

Drożdżyca pochwy: jednorazowo 2 razy po 2 kapsułki; grzybica paznokci: 1 raz na dobę po 1-2 kapsułki przez 5-9 miesięcy; grzybice skóry: 1 raz na dobę po 1 kapsułce przez 15-30 dni; grzybice paznokci rąk: 2-3 cykle leczenia (2 razy na dobę po 1 kapsułce przez 7 dni, następnie 21 dni przerwy); grzybice paznokci stóp: 3-4 cykle leczenia jw; łupież pstry: 2 razy na dobę po 1 kapsułce przez 5-7 dni; grzybice uogólnione (w zależności od rodzaju grzyba): 2 razy na dobę po 1-2 kapsułki przez wiele miesięcy; grzybicze zapalenie rogówki oka: 1 raz na dobę 2 kapsułki przez 21 dni.
Także uczulenia na inne leki przeciwgrzybicze z grupy imidazolu lub triazolu. Zastoinowa niewydolność serca. Ostrożnie w przypadku uszkodzenia wątroby lub nerek.
Itrakonazolu nie należy stosować łącznie z astemizolem, cizaprydem (cisapride), midazolamem i alprazolamem ze względu na możliwość nasilenia niepożądanych reakcji ze strony układu krążenia (nasilenie kardiotoksyczności tych leków). Itrakonazol nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych, chinidyny (quinidine), leków z grupy antagonistów wapnia (m.in. nifedipine, nitrendipine), digoksyny (digoxin), metyloprednizolonu (methyloprednisolone), cyklosporyny A, buspironu (buspirone), lowastatyny (lovastatine). Rifampicyna (rifampicine), izoniazyd (isoniazid), cymetydyna (cimetidine), fenobarbital (phenobarbital), karbamazepina (carbamazepine) i fenytoina (phenytoine) osłabiają działanie itrakonazolu, a leki zobojętniające sok żołądkowy zmniejszają jego wchłanianie z przewodu pokarmowego (niezbędne zachowanie dwugodzinnego odstępu przy zażywaniu).
Patrz WSKAZANIA. Itrakonazol może być także stosowany pulsacyjnie, czyli codziennie przez 7 kolejnych dni (1 puls), 3 tygodnie przerwy, a następnie w zależności od rozpoznania i umiejscowienia zmian – kolejny puls leczenia (dawkowanie pulsacyjne u dorosłych: grzybica tułowia, podudzi, międzypalcowa stóp, łupież pstry -1 puls dawką 200 mg na dobę; grzybica stóp i rąk 1 puls dawką 400 mg na dobę; grzybica głowy – 3 pulsy dawką 5 mg na kg masy ciała na dobę; grzybica paznokci rąk – 2 pulsy dawką 400 mg na dobę; grzybica paznokci stóp – 3 pulsy dawką 400 mg na dobę). Lek należy przyjmować po obfitym posiłku; u pacjentów z niedostatecznym lub całkowicie zahamowanym wydzielaniem kwasu solnego w żołądku albo przyjmujących leki zobojętniające sok żołądkowy wskazane popijanie kapsułek leku napojami typu cola; kapsułek nie należy otwierać ani dzielić.
Cena od 10 do 20 zł.
4 kaps., 15 kaps. lub 28 kaps.,1 kaps. zawiera 100 mg itrakonazolu; 150 ml roztworu doustnego, 1 ml zawiera 10 mg itrakonazolu.

Podczas leczenia oraz co najmniej 1 miesiąc po jego zakończeniu konieczne jest stosowanie skutecznej antykoncepcji. Optymalny efekt w zakażeniach skóry występuje 2-4 tygodnie od zakończenia podawania leku, a w przypadku grzybicy paznokci – po 6-9 miesiącach. Podczas leczenia należy kontrolować czynność nerek i wątroby, unikać nasłoneczniania. Całkowity zakaz picia alkoholu podczas leczenia.
Dowiedz się więcej o składzie: .

Orungal a alkohol

Orungal u osób starszych(65 lat i więcej)
Orungal dla dzieci(do 18 lat)
Orungal w ciąży
Orungal a karmienie piersią
Orungal a prowadzenie pojazdów
Orungal a grejpfrut
Orungal a słońce i solarium ☼
Orungal refundacja

Orungal cena i opakowania

Orungal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Orungal uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)2 komentarze Orungal

 1. Anonim

  Jestem 41 letnim mężczyzną chorującym na łzs. Orungal brałem podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 63 dni w dawce: 4 tabletek. To jest to co chciałbym polecić każdemu choremu na ŁZS wcześniej stosowałem Trioxal a teraz poddałem leczeniu się Orungalem na efekty trzeba poczekać jakieś 2 miesiące, ale to wielkie szczęście, nic nie sypie się z głowy, na twarzy nie ma plam, w połączeniu z dietą długotrwały efekt. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Orungal w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania