Ospamox

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Ospamox jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Antybiotyk β-laktamowy o działaniu bakteriobójczym z grupy aminopenicylin, aktywny wobec niektórych bakterii Gram-ujemnych, wrażliwy na działanie β-laktamaz i oporny na działanie soku żołądkowego.
Czytaj również: Amotaks.

Stosowany w ostrych i przewlekłych zakażeniach układu moczowego, w zakażeniach dróg oddechowych, w zapaleniu ucha środkowego, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy na tle zakażenia Helicobacter pylori, w zakażeniach ginekologicznych i inne. Czytaj również: AMOTAKS.
Alergia na penicyliny, mononukleoza zakaźna, białaczka limfatyczna.
Między innymi: leki moczopędne mogą osłabiać działanie leku, działanie doustnych leków antykoncepcyjnych może być osłabione przy równoczesnym stosowaniu amoksycykliny.
brak danych
Cena do 5 zł.
12 tabletek, 16 tabletka lub 20 tabletka powlekanych, 1 tabl. zawiera 500 mg, 750 mg lub 1 g amoksycyliny; buteleczka 60 ml z granulatem do przygotowania zawiesiny doustnej, po dopełnieniu odpowiednią ilością wody, 5 ml zawiera 125 mg, 250 mg lub 373 mg amoksycyliny.
Uwaga! W niewydolności nerek należy zmniejszyć dawkę.
Nudności, wymioty, biegunka, wysypka, przejściowe zaburzenia hematologiczne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ospamox a alkohol

Ospamox u osób starszych(65 lat i więcej)
Ospamox dla dzieci(do 18 lat)
Ospamox w ciąży
Ospamox a karmienie piersią
Ospamox a prowadzenie pojazdów
Ospamox a antykoncepcja
Ospamox refundacja

Ospamox cena i opakowania

Ospamox Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ospamox uzyskał ocenę 4.2 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.2/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Ospamox

 1. Anonim

  Ospamox 1000 przepisał mi lekarz przy anginie. Już drugiego dnia czułam poprawę Początkowa temperatura sięgała ok 38.6’C później doszło do 39.5’C ciężkp było zbić gorączke. Kolejny dzień przyniósł poprawę znaczną po 3dawce temperatura najwyższa sięgała 38’C więc poprawa ogromna

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 24 letnią kobietą chorującą na angina. Ospamox 1000 mg brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 6 dni w dawce: 1000 mg(miligram). Lek oceniam negatywnie, ponieważ wpłynął negatywnie na okres (brak przez miesiąc).
  Poza tym tabletki są ogromne- a gdy przy anginie ciężko przełknąć nawet ślinę, to co dopiero takiego giganta (nawet po przełamaniu na dwie części)?
  Plusem jest jednak to że zadziałał skutecznie i już po trzech tabletkach czuć było poprawę. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Ospamox 1000 mg w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania