OST roztwór wiskoelastyczny do iniekcji do przestrzeni stawowej

Działanie leku i ulotka

OST to izotoniczny roztwór hialuronianu sodu stworzony do leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów. Hialuronian sodu to lepkosprężysty polimer powszechny w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanek łącznych, nabłonkowych i nerwowych. Związek ten po wstrzyknięciu do stawu wpływa na jakość i funkcje smarne płynu stawowego, zapobiegając

cialis buy uk”>

tym samym zbędnym tarciom i stanom zapalnym zachodzącym w stawie. Sam egzogenny hialuronian sodu po podaniu jest eliminowany ze stawu w krótkim czasie, natomiast jego obecność w stawie aktywuje produkcję własnego hialuronianu przywracając stan równowagi na okres od 6 do 12 m-cy.
Leczenie bólu i ograniczonej ruchomości spowodowanych zwyrodnieniowymi oraz urazowymi zmianami w stawie kolanowym, oraz innych stawach.
Nie należy stosować u osób ze stwierdzoną nadwrażliwością na którykolwiek ze składników.
Wyrób medyczny nie powinien być stosowany w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów.

Nie zaleca się stosować wyrobu u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u małych dzieci.

3-5 iniekcji do stawu w odstępach jednotygodniowych. Jednocześnie może być leczonych kilka stawów. Wyrób jest przeznaczony wyłącznie do stosowania przez personel medyczny (lekarza).
Opakowanie OST 0,02 g/2ml 1 ampułko-strzykawka; od 98,00 do 122,00 zł.
1 ml izotonicznego roztworu zawiera 10 mg soli sodowej kwasu hialuronowego oraz chlorek sodu, wodorofosforan sodu, dwuwodorofosforan sodu, wodę do iniekcji.
Działania niepożądane
Podczas stosowania wyrobu mogą wystąpić lokalne objawy uboczne: ból, uczucie ciepła, zaczerwienienie oraz obrzęk. Zastosowanie okładów z lodu przez pięć do dziesięciu minut zmniejszy częstotliwość wystąpienia tych objawów.

Dowiedz się więcej o składzie: .

OST a alkohol

OST u osób starszych(65 lat i więcej)
OST dla dzieci(do 18 lat)
OST w ciąży
OST a karmienie piersią
OST a prowadzenie pojazdów
OST refundacja

OST cena i opakowania

OST Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania