Otrivin ipra Max (Otrivin Duo)

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Otrivin Ipra Max to aerozol na katar, zawierający ksylometazolinę i ipratropium. Ksylometazolina pobudza receptory α-adrenergiczne. Skutkuje to obkurczeniem naczyń krwionośnych nosa, w wyniku czego zmniejsza się obrzęk i przekrwienie błony śluzowej. Następuje poprawa drożności przewodów nosowych i oddychanie jest ułatwione. Działanie to rozpoczyna się ok. 5-10minut po podaniu i trwa 6-8h. Bromek ipratropium blokuje receptory cholinergiczne w nabłonku nosa, co powoduje zmniejszenie wytwarzania wydzieliny (kataru).

Otrivin Ipra Max to preparat przeznaczony do objawowego leczenia przekrwienia błony śluzowej nosa i w wypadku występowania wodnistej wydzieliny z nosa, towarzyszących przeziębieniu.
Stosowanie preparatu Otrivin Ipra Max jest przeciwwskazane w przypadku nadwrażliwości na ksylometazolinę, atropinę (także skopolaminę, hioscyjaminę) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, a także u pacjentów z suchym, zanikowym zapaleniem błony śluzowej nosa; po zabiegach chirurgicznych prowadzonych drogą przeznosową i po operacjach przebiegających z odsłonięciem opony twardej; z jaskrą, a także u dzieci i młodzieży do 18 r.ż. 
Jednoczesne stosowanie preparatu Otrivin Ipra Max z inhibitorami monoaminooksydazy (np. Moklar, Deprenil) lub trój- i czteropierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi może powodować podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi. Jednoczesne stosowanie z lekami przeciwcholinergicznymi (np. stosowanymi w chorobie Parkinsona), może nasilać objawy cholinolityczne.
Dorośli: 1 dawka aerozolu osobno do każdego otworu nosowego. Można stosować do  3 razy na dobę, zachowując przynajmniej 6 godzinny odstęp czasu pomiędzy kolejnymi dawkami.
ok. 19-22 zł (10ml)
1 ml leku Otrivin Ipra Max zawiera 0,5 mg chlorowodorku ksylometazoliny i 0,6 mg  bromku ipratropium
Leków obkurczających naczynia krwionośne nosa nie należy stosować dłużej niż 7 dni ze względu na ryzyko powstania przewlekłego obrzęku, a w niektórych przypadkach zaniku błony śluzowej nosa.
Ze względu na ryzyko przeniesienia zakażenia, opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Otrivin a alkohol

Otrivin u osób starszych(65 lat i więcej)
Otrivin dla dzieci(do 18 lat)
Otrivin w ciąży
Otrivin a karmienie piersią
Otrivin a prowadzenie pojazdów
Otrivin refundacja

Otrivin cena i opakowania

Otrivin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Otrivin ipra Max (Otrivin Duo) uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Otrivin ipra Max (Otrivin Duo)

 1. Chora Szczecin

  Genialny!
  Mialam silny cieknacy katar z noska, poszlam do apteki pani mi Go polecila zazylam i minely jakies2h i dalej nic mi nie leci. Dziala silnie wysuszajaco

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania