Oxycort

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Oxycort jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Oxycort to preparat złożony do stosowania miejscowego. Niestety zbyt często lek jest stosowany bez uzasadnionych przyczyn, co sprzyja rozwojowi oporności drobnoustrojów na antybiotyk, nadwrażliwości na składniki leku i leki o podobnej budowie chemicznej. Aerozol w porównaniu z maścią wykazuje silniejsze właściwości osuszające, ponadto ma działanie chłodzące.

Stosowany w stanach zapalnych skóry, odmrożeniach i oparzeniach. Postać aerozolu jest szczególnie przydatna w leczeniu ostrych stanów zapalnych z wysiękiem, rozległych zmian skórnych i w przypadku nietolerancji podłoży występujących w maściach.
Nadwrażliwość na składniki leku. Nie należy stosować go w zakażeniach grzybiczych i wirusowych skóry, trądziku różowatym, owrzodzeniach skóry oraz stanach przednowotworowych i nowotworach skóry oraz u dzieci. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie gruźlicę, cukrzycę, zaćmę lub jaskrę.
brak danych
Według wskazań lekarza; maść jest szczególnie wskazana w zmianach suchych i łuszczących się. Preparat stosować na zmienioną chorobowo skórę umytą wodą z mydłem i wysuszoną. Nie należy zakładać opatrunków zamkniętych, gdyż może to powodować wchłanianie się leku do krwi i poważne ogólnoustrojowe działania niepożądane. Nie należy przedłużać zalecanego czasu stosowania leku.
Cena Oxycort, maść, 10 g ok. 21zł, cena Oxycort, aerozol do stosowania na skórę, 55 ml ok. 23zł.
10 g maści, 1 g zawiera 10 mg hydrokortyzonu i 30 mg oksytetracykliny; 30 ml i 55 ml aerozolu, 1 g zawiera 1,3 mg hydrokortyzonu i 4 mg oksytetracykliny.
Należy chronić oczy przed działaniem aerozolu i unikać wdychania rozpylanej substancji.
Działania niepożądane
Lek może powodować zaczerwienienie, pieczenie, świąd i podrażnienie skóry. Wystąpienie wysypki, zaostrzenie lub zmiana charakteru objawów na skórze wymagają pilnego kontaktu z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Oxycort a alkohol

Oxycort u osób starszych(65 lat i więcej)
Oxycort dla dzieci(do 18 lat)
Oxycort w ciąży
Oxycort a karmienie piersią
Oxycort a prowadzenie pojazdów
Oxycort a grejpfrut
Oxycort a antykoncepcja
Oxycort refundacja

Oxycort cena i opakowania

Oxycort Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania