Oxycort A

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Oxycort A jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to preparat złożony do stosowania miejscowego. Działa przyczynowo, eliminując chorobotwórcze drobnoustroje, a także szybko zmniejsza objawy zapalenia: zaczerwienienie, ból, obrzęk, wysięk i świąd.

Ostre i przewlekłe zakażenia bakteryjne brzegów powiek; stany uczuleniowe powiek i spojówek; stany zapalne twardówki i tęczówki oka. Stany zapalne ucha środkowego.
Ostre zapalenie spojówek; jaskra pierwotna; schorzenia rogówki połączone z ubytkami nabłonka; wirusowe, grzybicze i gruźlicze zakażenia oka.
nie znaleziono
Według wskazań lekarza. Nie należy przedłużać zalecanego czasu stosowania leku; nie poprawia to wyników leczenia, a sprzyja rozwojowi oporności bakterii na antybiotyk, nadwrażliwości na składniki leku i leki o podobnej budowie chemicznej oraz występowaniu działań niepożądanych. Wprowadzać do oka lub smarować brzegi powiek 1-3 razy na dobę.
cena od 5 do 10 zł
3 g maści do oczu, 1 g zawiera 10 mg hydrokortyzonu i 10 mg oksytetracykliny.
UWAGI: stosowanie leku dłużej niż 10 dni wymaga kontroli ciśnienia śródgałkowego i przejrzystości soczewki oka. W czasie leczenia nie należy nosić soczewek kontaktowych.
Działania niepożądane
Lek może powodować skłonność do jaskry i zaćmy. Nadużywany może się wchłonąć i spowodować poważne ogólnoustrojowe działania niepożądane.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Oxycort a alkohol

Oxycort u osób starszych(65 lat i więcej)
Oxycort dla dzieci(do 18 lat)
Oxycort w ciąży
Oxycort a karmienie piersią
Oxycort a prowadzenie pojazdów
Oxycort a grejpfrut
Oxycort a antykoncepcja
Oxycort refundacja

Oxycort cena i opakowania

Oxycort Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Oxycort A uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Oxycort A

 1. Halina Wieńkowska

  lek drogi,ale skuteczny , jedyny z kilku wyprobowanych przeze mnie ,ktory dziala szybko i nie dostaje od niego uczulenia,ostatnio trudno dostepny ,szkoda , ze tylko na recepty .nie znam lepszego.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Maria Krystyna

  Nie wiem jak sobie poradze bez oxycortu a . mam juz ponad siedemdziesiat lat a ten lek byl panaceum na wszstkie moje skaleczenia,oparzenia itp.Ostatnio tzn. dzisiaj oparzylam sie goraca herbata gorna czesc nogi i troche brzucha, mialam jeszcze tubke po skonczonym oxykorcie a ryzykujac skaleczeniem ostatkiem sil wydlubalam ostatnia krople i ta okruszyna jaka przyniosla mi ulge. Zwroccie aptekom Oxycort A !!!

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania