Oxycort A

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Oxycort A jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to preparat złożony do stosowania miejscowego. Działa przyczynowo, eliminując chorobotwórcze drobnoustroje, a także szybko zmniejsza objawy zapalenia: zaczerwienienie, ból, obrzęk, wysięk i świąd.

Ostre i przewlekłe zakażenia bakteryjne brzegów powiek; stany uczuleniowe powiek i spojówek; stany zapalne twardówki i tęczówki oka. Stany zapalne ucha środkowego.
Ostre zapalenie spojówek; jaskra pierwotna; schorzenia rogówki połączone z ubytkami nabłonka; wirusowe, grzybicze i gruźlicze zakażenia oka.
nie znaleziono
Według wskazań lekarza. Nie należy przedłużać zalecanego czasu stosowania leku; nie poprawia to wyników leczenia, a sprzyja rozwojowi oporności bakterii na antybiotyk, nadwrażliwości na składniki leku i leki o podobnej budowie chemicznej oraz występowaniu działań niepożądanych. Wprowadzać do oka lub smarować brzegi powiek 1-3 razy na dobę.
cena od 5 do 10 zł
3 g maści do oczu, 1 g zawiera 10 mg hydrokortyzonu i 10 mg oksytetracykliny.
UWAGI: stosowanie leku dłużej niż 10 dni wymaga kontroli ciśnienia śródgałkowego i przejrzystości soczewki oka. W czasie leczenia nie należy nosić soczewek kontaktowych.
Działania niepożądane
Lek może powodować skłonność do jaskry i zaćmy. Nadużywany może się wchłonąć i spowodować poważne ogólnoustrojowe działania niepożądane.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Oxycort a alkohol

Oxycort u osób starszych(65 lat i więcej)
Oxycort dla dzieci(do 18 lat)
Oxycort w ciąży
Oxycort a karmienie piersią
Oxycort a prowadzenie pojazdów
Oxycort a grejpfrut
Oxycort a antykoncepcja
Oxycort refundacja

Oxycort cena i opakowania

Oxycort Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Oxycort A uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Oxycort A

 1. włodzimierz

  doskonała maść na stany zapalne do krótkiego leczenia dlaczego nie można go dostać dlaczego ktoś niekompetentny wycofuje tak dobry preparat

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Maria Krystyna

  Nie wiem jak sobie poradze bez oxycortu a . mam juz ponad siedemdziesiat lat a ten lek byl panaceum na wszstkie moje skaleczenia,oparzenia itp.Ostatnio tzn. dzisiaj oparzylam sie goraca herbata gorna czesc nogi i troche brzucha, mialam jeszcze tubke po skonczonym oxykorcie a ryzykujac skaleczeniem ostatkiem sil wydlubalam ostatnia krople i ta okruszyna jaka przyniosla mi ulge. Zwroccie aptekom Oxycort A !!!

  Odpowiedz
 3. Halina Wieńkowska

  lek drogi,ale skuteczny , jedyny z kilku wyprobowanych przeze mnie ,ktory dziala szybko i nie dostaje od niego uczulenia,ostatnio trudno dostepny ,szkoda , ze tylko na recepty .nie znam lepszego.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania