Pabialgin P

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek łączy działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe propyfenazonu oraz uspokajają­ce allobarbitalu. Jest to lek przestarzały.  Obecnie nie zaleca się jego stosowania ze względu na poważne działania niepożądane.

Stosowany jako lek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, mięśni, stawów, bóle reumatyczne, pooperacyjne, pourazowe, nerwobóle, rwa kulszowa).
Uczulenie na propyfenazon i pochodne pirazolonu, zaburzenia czynności wątroby i nerek, choroby szpiku i krwi. Bezwzględnie nie wolno stosować preparatu u dzieci, kobiet w okresie przekwitania oraz osób starszych. W czasie leczenia nie wolno pić alkoholu.
Propyfenazon nasila działanie leków przeciwzakrzepowych, przeciwcuk­rzycowych oraz fenytoiny.
Ściśle według wskazań lekarza.
brak danych
10 tabletek, 1 tabletka zawiera 220 mg propyfenazonu i 30 mg allobarbitalu.
Podczas stosowania leku nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać maszyn.
Działania niepożądane
Liczne i poważne: może powodować nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunkę, zmiany na skórze (rumień, pokrzywka), uczucie zmęczenia, ospałość, bóle i zawroty głowy. Zawarty w leku propyfenazon może działać toksycznie na szpik kostny i u osób wrażliwych nawet po jednorazowej dawce może wywołać zaburzenie powstawania krwinek białych (co objawia się gorączką, bólem gardła, owrzodzeniem błon śluzowych, uogólnionymi zakażeniami, martwicą skóry twarzy i ramion), lub też rozpad krwinek czerwonych (zażółcenie białkówek oczu i skóry). Niekiedy może dojść do wstrząsu lub niewydolności nerek i wątroby. Allobarbital może powodować senność i zaburzać koncentrację uwagi; stosowany długotrwale może prowadzić do powstania zależności lekowej.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Pabialgin a alkohol

Pabialgin u osób starszych(65 lat i więcej)
Pabialgin dla dzieci(do 18 lat)
Pabialgin w ciąży
Pabialgin a karmienie piersią
Pabialgin a prowadzenie pojazdów
Pabialgin refundacja

Pabialgin cena i opakowania

Pabialgin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania