Padolten

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Padolten to lek przeciwbólowy zawierający jako substancje czynne tramadol oraz paracetamol. Tramadol to narkotyczny lek przeciwbólowy z grupy opioidów, pobudzający głównie receptory µ. Z kolei paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Bóle o nasileniu umiarkowanym do dużego.
Nadwrażliwość na składniki preparatu, ostre zatrucie alkoholem, lekami nasennymi, ośrodkowo działającymi lekami przeciwbólowymi,  padaczka nie poddająca się leczeniu, równoległe stosowanie leków z grupy inhibitorów MAO, ciężka niewydolność wątroby.
Preparatu nie należy stosować równolegle z inhibitorami MAO (leki przeciwdepresyjne). Metoklopramid i domperidon przyspieszają, a cholestyramina zmniejsza wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego.
Początkowo stosuje się 2 tabletki, kolejne dawki można przyjmować nie częściej niż co 6 h, dawka maksymalna to 8 tabletek na dobę.
Padolten, 37,5mg + 325mg, tabletki powlekane, 10szt. – 3,5zł., Padolten, 37,5mg + 325mg, tabletki powlekane, 20szt. – 5zł., Padolten, 37,5mg + 325mg, tabletki powlekane, 30szt. – lek refundowany,  Padolten, 37,5mg + 325mg, tabletki powlekane, 60szt. – lek refundowany.
1 tabl. zawiera: 37,5 mg chlorowodorku tramadolu, 325 mg paracetamolu
W trakcie stosowania preparatu nie należy pić alkoholu.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Padolten a alkohol

Padolten u osób starszych(65 lat i więcej)
Padolten dla dzieci(do 18 lat)
Padolten w ciąży
Padolten a karmienie piersią
Padolten a prowadzenie pojazdów
Padolten refundacja

Padolten cena i opakowania

Padolten Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Padolten uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)3 komentarze Padolten

 1. wawa74

  Na uszkodzoną łękotke pomaga bardzo.
  Tylko z czasem człowiek się uodpornia.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Krzysiek

  Po zażyciu padoltenu zmienne nastroje zawroty głowy ale przez chwilę zapomniałem o złamanej nodze

  Odpowiedz
 3. Hanna

  Przepisano mi lek przy półpaścu. Wzięłam tylko 1 tabletkę i tragedia. Skuteczność w porównaniu ze zwykłym Nurofenem zerowa ale za to skutki uboczne…full wypas. Po 2-3 godzinach od zażycia ból nie ustawał, no może zmniejszył się o ca 10%, ale za to poczułam, że serce jakby wielokrotnie zwolniło. Zaczęło mi się robić słabo. Czułam się tak fatalnie, że w pierwszej chwili myślałam o zawołaniu pogotowia. Zaznaczam, że ani razu w ciągu moich nieco ponad 60 lat nie zemdlałam ani nie korzystałam z pogotowia. Usiadłam na łóżku, pochyliłam kilkakrotnie głowę poniżej kolan i próbowałam zmusić się do głębszego oddechu. Kiepsko. Wyszłam na balkon i położyłam się na chłodnej podłodze (wrzesień). Potem powoli do łazienki i ochlapywanie twarzy zimną wodą. Potem znów głowa poniżej kolan, balkon, zimna woda i znów aż do skutku. W opisie skutków ubocznych nie było takiej opcji. Może jestem nietypowa, może jestem wyjątkiem. Ale tak sobie myślę, że gdyby to trafiło na starszą ode mnie i bardziej chorą osobę mogłoby skończyć się tragicznie. Przez długi czas sama nazwa leku przyprawiała mnie o dreszcze. Zdecydowanie nie polecam.

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania