Palexia retard

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Palexia, której substancją czynną jest tapentadol, to silny lek przeciwbólowy z grupy opioidów. Używany jest w przewlekłych bólach, które nie reagują na leczenie niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi jak ibuprofen, pyralgina czy aspiryna; jako agonista receptora μ-opioidowego oraz inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny (NRI), poza właściwościami delikatnie antydepresyjnymi, niweluje ból już 32 minuty po zażyciu doustnym, zaś jego czas działania wynosi 4-6 godzin. Siła leku Palexia/ jest większa, niż tramadolu (Poltram) oraz mniejsza, niż morfiny (Dolcontral), ponadto ma on mniejszą tendencję do wywoływania efektów niepożądanych jak sedacja, uspokojenie, zawroty głowy czy nudności lub wymioty.

Leczenie przewlekłych bólów o dużym nasileniu, które nie reagują na standardowe leki przeciwbólowe – aspirynę, pyralginę, ibuprofen, paracetamol i podobne.
Depresja ośrodka oddechowego, zatrucie opioidowymi środkami przeciwbólowymi, barbituranami lub benzodiazepinami; stosowanie antycholinergików (Avio marin, Ditropan), inhibitorów monoaminoksydazy typu A i B (tranylcypromina, moklobemid, selegilina), uzależnienie od opioidów, wystąpienie padaczki, urazy głowy (ryzyko zwiększenia ciśnienia śródczaszkowego), astma, hiperkapnia i uszkodzenia wątroby.
Tapentadol wchodzi w interakcje z lekami będącymi inhibitorami izoenzymów CYP2C9, CYP2C19, i CYP2D6. Działania niepożądane obserwuje się również przy jednoczesnym używaniu leków przeciwdepresyjnych z grupy SSRI/SNRI, alkoholu etylowego, fenotiazyn, leków antyhistaminowych typu H1, dziurawca zwyczajnego.
Stosować ściśle według wskazówek lekarza. Najczęściej zaleca się przyjmować 1 tabletkę (50 mg) co 12 godzin. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 500 mg.
brak danych
1 tabletka zawiera 50 mg chlorowodorku tapentadolu i substancje pomocnicze.
Działania niepożądane
Podczas stosowania tapentadolu mogą wystąpić następujące działania niepożądane: nudności, wymioty, zaburzenia widzenia i koordynacji, zawroty głowy, niepamięć, problemy z mową, halucynacje.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Palexia a alkohol

Palexia u osób starszych(65 lat i więcej)
Palexia dla dzieci(do 18 lat)
Palexia w ciąży
Palexia a karmienie piersią
Palexia a prowadzenie pojazdów
Palexia a grejpfrut
Palexia refundacja

Palexia cena i opakowania

Palexia Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Palexia retard uzyskał ocenę 1.7 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 1.7/5 (2 opinie pacjentów)6 komentarzy Palexia retard

 1. J & J

  Jest refundowany, ale nie dla wszystkich ja mam 250mg retard bez refundacji ponad 600zł!

  Odpowiedz
 2. Monika

  Biorę 100 palexia retard . Dwa razy dziennie Mnie na ból kręgosłupa średnio pomaga . A lek paskudnie drogi 100% płatny 😞

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Ola

  Palexia to skuteczny lek przeciwbolowy. Dobierano mi juz wiele lekow przeciwbolowych i dopiero ten sie sprawdzil. Na poczatku przez 2 dni mialam zawroty glowy, ktore trwaly do 1 godz. po wzieciu tabletki. Poza tym brak innych skutkow ubocznych. Wreszcie zyje bez bolu. Nie wiem jak z cena w Polsce. Ja ten lek mam z zagranicy.

  Odpowiedz
  • durius

   Biorę Palexie już chyba ponad rok.Najpierw dawkę jaką mi dali lekarze to rano 75 i wieczór 25. Teraz już 100 rano i 100 wieczór. Nie wiem czy jestem już uzależniony ale ból kręgosłupa jest znikomy. Ostatnio pojawiły się zwrotu głowy. W moim kraju kosztuje op.50 mg (60)) szt. 44€. Mogę używać bo mam zniżkę i płace tymi 10 %.

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania