Panadol dla dzieci

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Calpol zawiesina doustna
Dentinox N

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Panadol dla dzieci bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat zawiera paracetamol – pochodną fenolu i zarazem relatywnie silny inhibitor enzymu zwanego cyklooksygenazą, który odpowiada za metabolizm kwasu arachidonowego do mediatorów bólu – prostaglandyn H2, przez co lek ten wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Paracetamol został zsyntetyzowany w 1887 roku przez Harmona Northropa Morse`a i praktycznie od tamtego czasu używany jest jako środek łagodzący ból, obniżający temperaturę ciała w przebiegu chorób infekcyjnych, ponadto bywa łączony z opioidami jak kodeina lub tramadol do leczenia dolegliwości związanych z bólami nowotworowymi. W przeciwieństwie do ibuprofenu, pyralginy tudzież aspiryny, paracetamol nie wykazuje działania przeciwzapalnego ani rozrzedzającego krew, dlatego nie należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Bóle różnego rodzaju (m.in. migrena lub bóle mięśniowe), gorączka, grypa, przeziębienia.
Nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu, niewydolność wątroby lub nerek, niedobór reduktazy methemoglobiny, wiek poniżej 3 miesiąca życia, niedożywienie, choroba alkoholowa, odwodnienie.
Paracetamol wykazuje interakcje z następującymi lekami: azotanem amylu, azotanem sodu, tiosiarczanem sodu, etanolem, teriflunomidem, epinefryną, prylokainą, lidokainą, leflunomidem, mipomersenem, butalbitalem, węglem aktywowanym, brentuksymabem, hisocyjaminą, fenobarbitalem, aminofiliną, skopolaminą, efawirenzem, interferonem beta-1b, metoheksytalem, naltreksonem, bupropionem i substancjami o działaniu antykoncepcyjnym.
Dzieci 3-12 miesięcy życia: doraźnie (przeciwgorączkowo i przeciwbólowo) 1/2 miarki; 1-3 lata – 1/2-1 miarka, 3-6 lat -1 miarka, 6-12 lat (w zależności od nasilenia objawów) 2-4 łyżeczki. W przypadku dłużej trwających dolegliwości dawki można powtarzać do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny. Jeśli dolegliwości utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku bólów przewlekłych dawkowanie powinien ustalić lekarz.
Około 13 złotych.
120 mg/5ml + substancje pomocnicze; 100 ml w opakowaniu.
Działania niepożądane
Podczas stosowania paracetamolu mogą wystąpić następujące działania niepożądane: czarne stolce, krwiomocz, gorączka z lub bez dreszczy, ból w dolnej części pleców, zaczerwienienie skóry, wysypka, ból gardła, skąpomocz, zmęczenie, słabość, żółtaczka, biegunka, utrata apetytu, zwiększone pocenie, nudności/wymioty, ból brzucha, obrzęk.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Panadol a alkohol

Panadol u osób starszych(65 lat i więcej)
Panadol dla dzieci(do 18 lat)
Panadol w ciąży
Panadol a karmienie piersią
Panadol a prowadzenie pojazdów
Panadol a grejpfrut
Panadol a antykoncepcja
Panadol refundacja

Panadol cena i opakowania

Panadol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Panadol dla dzieci uzyskał ocenę 4.4 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.4/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Panadol dla dzieci

 1. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą chorującą na gorączka. Panadol dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 25 ml(mililitrów). Super lek dla dzieci podczas gorączki zawsze go stosuje. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Panadol w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 26 letnim mężczyzną chorującym na ból. Panadol dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 2 tabletek. Dla mnie trochę za wolno działa. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Panadol w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 41 letnią kobietą chorującą na bóle menstruacyjne. Panadol brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 2 tabletek. Polecam na bóle menstruacyjne. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Panadol w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania