Panadol Femina Vegantalgin H

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Galospa
No-Spa tabletki
Ibuprom Max
Lactovaginal
Buscopan
Metafen
Nurofen Ultima

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Panadol Femina Vegantalgin H bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Panadol Femina to lek przeciwbólowy i rozkurczający, zawierający paracetamol i butylobromek hioscyny. Mechanizm działania paracetamolu nie został jeszcze dokładnie poznany. Przyjmuje się, że blokuje on ośrodkowo enzym cyklooksygenazę kwasu arachidonowego, czego konsekwencją jest zahamowanie syntezy prostaglandyn. Prowadzi to do zmniejszenia wrażliwości receptorów bólowych na działanie serotoniny i kinin i podwyższenia progu bólowego. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Butylobromek hioscyny poprzez wpływ na zwoje współczulne w narządach trzewnych działa spazmolitycznie, czyli rozkucza mięśnie gładkie w drogach żółciowych, przewodzie pokarmowym i układzie moczowo-płciowym.
Połączenie tych 2 substancji umożliwia walkę z bólem, szczególnie wywołanym stanem skurczowym.

Preparat Panadol Femina stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu dolegliwości związanych z bolesnym miesiączkowaniem, zespołem jelita drażliwego, kolką wątrobową i nerkową.
Tabletki Panadol Femina są przeciwwskazane u osób z nadwrażliwością na paracetamol, atropinę, hioscynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Przeciwwskazaniem są także: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, choroba alkoholowa, niedokrwistość, fawizm, miastenia, tachykardia, jaska, przerost gruczołu krokowego, przewężenia w przewodzie pokarmowym.
Niewskazane jest jednoczesne stosowanie kilku leków zawierających paracetamol (np. Antidol, Apap, Coldrex, Fervex, Gripex), ponieważ może dojść do jego przedawkowania. Metoklopramid przyspiesza, a skopolamina opóźnia wchłanianie preparatu z przewodu pokarmowego.Paracetamol nasila działanie leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny (np. acenokumarol, warfaryna) i indandionu oraz działanie kofeiny. Salicylamid wydłuża czas usuwania paracetamolu.  Ryfampicyna, alkohol, leki nasenne i przeciwpadaczkowe stosowane z paracetamolem, mogą działać hepatotoksycznie. U pacjentów z niewydolnością nerek paracetamol stosowany jednocześnie z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (aspiryna, ibuprofen) może nasilać chorobę nerek. Trójpierściowe leki przeciwdepresyjne (np. klomipramina, amitryptylina), leki z grupy zwanej inhibitorami MAO, chinidyna, amantydyna, dyzopiramid i butyrofenon mogą wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę. Butylobromek hioscyny, osłabiając ruchy jelit i wydzielanie w przewodzie pokarmowym, może zmniejszać wchłanianie i działanie lecznicze innych równocześnie stosowanych doustnie leków.
Dorośli i młodzież powyżej 12 r.ż.: Stosuje się 1-2 tabletki, gdy to wskazane (w przypadku bólu) maksymalnie 3 razy na dobę, co 8 godzin. Nie należy stosować więcej niż 6 tabletek na dobę. Paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 10 dni bez zalecenia lekarza. Maksymalna dawka dzienna Paracetamolu w leczeniu krótkotrwałym wynosi 4,0g, a w leczeniu długotrwałym 2,6g
ok. 7zł
500mg paracetamolu, 10mg butylobromku hioscyny
W czasie stosowania Panadol Femina nie należy jednocześnie spożywać alkoholu. U osób w podeszłym wieku lek może powodować zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, zatrzymanie moczu i suchość w jamie ustnej – jeśli objawy są poważne, należy po konsultacji z lekarzem przerwać leczenie. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek zaburzeń ostrości widzenia lub bólu w gałce ocznej spowodowanego podwyższeniem ciśnienia, zalecane jest przerwanie przyjmowania leku i kontakt z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Panadol a alkohol

Panadol u osób starszych(65 lat i więcej)
Panadol dla dzieci(do 18 lat)
Panadol w ciąży
Panadol a karmienie piersią
Panadol a prowadzenie pojazdów
Panadol a grejpfrut
Panadol a doping
Panadol refundacja

Panadol cena i opakowania

Panadol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania