Pectobonisol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Pectobonisol bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Ziołowe krople Pectobonisol to preparat w formie doustnego płynu, wymagający zarówno długiego okresu stosowania jak i doświadczenia w stosowaniu. Wykorzystywany w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych oskrzeli i gardła (działanie wykrztuśne i osłaniające). Receptura kropel Pectobonisol oparta została o składniki pochodzenia roślinnego, do których zalicza się: babkę lancetowatą, kwiat lipy, korzeń lukrecji, liść mięty oraz ziele tymianku.

Stosowanie kropel ziołowych Pectobonisol zaleca się w przebiegu stanów zapalnych oskrzeli, płuc i gardła, w przeziębieniu z towarzyszącym kaszlem, a także pomocniczo w przebiegu astmy oskrzelowej.
Krople ziołowe Pectobonisol nie powinny być stosowane doraźnie, jeżeli występuje wrażliwość organizmu na substancję czynną bądź jakąkolwiek substancję pomocniczą występującą w preparacie. Nie należy stosować kropel Pectobonisol, jeżeli występuje wrażliwość organizmu na mentol, tymon oraz rośliny z rodziny Lamiacaea. Nie należy stosować u dzieci poniżej 6 roku życia oraz u dzieci po przebiegu ostrego zwężającego zapalenia krtani/tchawicy. Wykluczone jest stosowanie kropel Pectobonisol przez kobiety będące w ciąży oraz kobiety karmiące piersią.
Dotychczas nie wykryto powiązań pomiędzy kroplami ziołowymi Pectobonisol, a produktami żywnościowymi oraz lekami.
Preparat stosowany doustnie. Osobom dorosłym zaleca się przyjmowanie 2,5 ml produktu 2-3 razy dziennie. Dzieci, które ukończyły 6 rok życia powinny przyjmować dawkę wynoszącą 1,5 ml 3 razy dziennie. Krople można stosować z łyżeczką miodu.
Od 11,74 zł.
100 gram preparatu zawiera: sok z liści babki lancetowatej (25 g), sok z ziela jeżówki purpurowej (20 g), nalewkę z kwiatostanu lipy (15 g), nalewkę z korzenia lukrecji (15 g), nalewka z liści mięty (10 g), wyciąg z ziela tymianku (15 g). 1 gram preparatu zawiera nie mniej niż 1,5 mg polifenolokwasów (w przeliczeniu na kwas kawowy).

Pectobonisol a alkohol

Pectobonisol u osób starszych(65 lat i więcej)
Pectobonisol dla dzieci(do 18 lat)
Pectobonisol w ciąży
Pectobonisol a karmienie piersią
Pectobonisol a prowadzenie pojazdów
Pectobonisol refundacja

Pectobonisol cena i opakowania

Pectobonisol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Pectobonisol uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Pectobonisol

 1. Anonim

  Jestem 48 letnim mężczyzną chorującym na ból gardła, kaszel. Pectobonisol brałem podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Stosowałaem go 5-6 x dziennie zacząłem po pracy 1 dnia skończyłem drugiego dnia wieczorem,trzeciego dnia byłem absolutnie zdrowy-bardzo skuteczny!. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Pectobonisol w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą chorującą na przeziębienie i kaszel. Pectobonisol brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 13 dni w dawce: 2,5 ml(mililitrów). Moje niewinnie wyglądające przeziębienie rozwinęło się szybko i pojawił się dodatkowo męczący kaszel- zwłaszcza w nocy. Nie chciałam brać kolejnego antybiotyku i farmaceutka poleciła mi krople wykrzytuśne Pectobonisol (ziołowe. W końcu poczułam się lepiej a co najważniejsze przy użyciu preparatu naturalnego. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Pectobonisol w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania