Pectonarex

Działanie leku i ulotka

Pectonarex zawiera trzy składniki roślinne, których połączenie umożliwia rozrzedzenie zalegającej w oskrzelach wydzieliny i jej odkrztuszenie. Drażniąc błonę śluzową przewodu pokarmowego na zasadzie odruchu zwiększa produkcję wodnistej wydzieliny w oskrzelach i ułatwia usuwanie jej na zewnątrz.

W skład płynu wchodzą:
– wyciąg z liścia babki lancetowatej (Plantago lanceolata)
W wyciągu znajdują się osłaniające polisacharydy, które powlekają gardło i chronią jej przed podrażnieniami wywołanymi przez kaszel. Rozrzedzają one także patologiczny zgęstniały oskrzelowy śluz co w połączeniu z wykrztuśnymi właściwościami tymianku i mydlnicy umożliwia usunięcie go z dróg oddechowych.
Wyciąg ma także właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i rozszerzające oskrzela. Więcej informacji, patrz: LANCETAN
wyciąg z ziela tymianku (Thymus vulgaris)
Wykazuje właściwości wykrztuśne (gorzkie kwasy fenolowe i saponiny), rozszerzające na oskrzela (flawonoidy) i przeciwbakteryjne.
– wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej (Saponaria officinalis)
Kompleks zawartych w surowcu saponin triterpenowych poprzez drażnienie zakończeń nerwowych błony śluzowej żołądka zwiększa wydzielanie śluzu w oskrzelach i powoduje odruch wykrztuśny.

Stany zapalne górnych dróg oddechowych, mokry kaszel z zalegającym, trudnym do odkrztuszenia śluzem.
Nadwrażliwość lub uczulenie na zawarte w preparacie wyciągi z surowców roślinnych lub substancje pomocnicze (w tym kwas benzoesowy). Stosowanie innych środków podrażniających błonę śluzową przewodu pokarmowego.
Nietolerancja fruktozy (zawartość sorbitolu).
Choroba wrzodowa, podrażnienia żołądka lub dwunastnicy.
brak danych
Dorośli i młodzież: 1 łyżeczka (5 ml) 3x dziennie. Wstrząsnąć przed użyciem. Przyjmować z niewielką ilością płynu, np. herbatą lub wodą.
brak danych
W 1 łyżeczce (5 ml) znajduje się:
2,25 g wyciągu z liścia babki lancetowatej
1,5 g wyciągu z ziela tymianku
0,75 g wyciągu z korzenia mydlnicy lekarskiej
0,5 g sorbitolu (70%)
etanol
Płyn doustny Pectonarex należy stosować przy właściwym nawodnieniu organizmu (2-3 l/dobę). Umożliwia to właściwe upłynnienie i wydalenie zalegającej wydzieliny. Nie stosować na noc (minimum 3 h przed snem).
Działania niepożądane
Możliwe podrażnienia błony śluzowej żołądka i jelit. Po dłuższym stosowaniu możliwe bóle głowy, złe samopoczucie, podrażnienie nerek (tymianek), a także ból brzucha, wymioty, biegunka (mydlnica).

Pectonarex a alkohol

Pectonarex u osób starszych(65 lat i więcej)
Pectonarex dla dzieci(do 18 lat)
Pectonarex w ciąży
Pectonarex a karmienie piersią
Pectonarex a prowadzenie pojazdów
Pectonarex refundacja

Pectonarex cena i opakowania

Pectonarex Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Pectonarex uzyskał ocenę 4.2 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.2/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Pectonarex

 1. Anonim

  Jestem 36 letnim mężczyzną chorującym na stan zapalny dróg oddechowych. Pectonarex dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Lek dobry lecz dla wrażliwych żołądków nie. Ja stosowałem i wszystko było dobrze, a mój kolega podrażnił sobie błonę śluzową żołądka. Narzekać nie można na ten lek ale najlepiej skonsultować się z lekarzem. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Pectonarex w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na przeziębienie. Pectonarex dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Lek bardzo dobry na przeziębienia, stosowany jako dodatek do innych leków. Ale nie podawać dzieciom, poniżej 6 lat ze względu na etanol. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Pectonarex w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania