Peragal (Perazyna)

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek należy do grupy neuroleptyków pochodnych fenotiazyny. Ma działanie przeciwpsychotyczne (usuwa objawy niektórych chorób psychicznych) i uspokajające. Patrz również: PERAZIN.

Jest często stosowany głównie w leczeniu różnych postaci schizofrenii, zaburzeń psychicznych występujących w organicznych chorobach mózgu, nerwicy, stanów lękowych i innych. Jest dość bezpiecznym lekiem dla osób w wieku podeszłym.
Uczulenie na pochodne fenotiazyny, stany depresyjne, ciężkie choroby wątroby i nerek. Poinformuj lekarza, jeśli masz niskie ciśnienie krwi, chorujesz na jaskrę z wąskim kątem przesączania, chorobę niedokrwienną serca, choroby płuc, padaczkę, chorobę Parkinsona, masz trudności w oddawaniu moczu. W czasie leczenia nie należy pić alkoholu.
Koniecznie należy informować lekarza o wszystkich innych przyjmowanych lekach, ponieważ mogą one wpływać na działanie perazyny. Nasila działanie leków uspokajających i nasennych oraz działania niepożądane narkotycznych leków przeciwbólowych, leków antyalergicznych.
Ściśle według wskazań lekarza. Nie należy opuszczać dawek leku ani przyjmować na raz podwójnej dawki.
20 tabletek, 1 tabletka zawiera 25 mg; 30 tabletek, 500 tabletka lub 1000 tabletka, 1 tabl. zawiera 100 mg perazyny.
W czasie leczenia regularnie kontrolować obraz krwi, czynność wątroby i nerek, według zaleceń lekarza. Ostrożnie prowadzić pojazdy mechaniczne i obsługiwać maszyny. Unikać przebywania na słońcu i opalania oraz przegrzewania (np. duże wysiłki fizyczne), ponieważ perazyna zwiększa wrażliwość na światło słoneczne i zaburza regulację temperatury.
Działania niepożądane
Nie powoduje senności. Czasami może wystąpić nadmierne uspokojenie, zwiększenie masy ciała, suchość w jamie ustnej, nudności, zaparcia, szybkie bicie serca, zawroty głowy lub omdlenia przy wstawaniu, trudności w oddawaniu moczu, uczucie sztywności mięśni, utrudnienie chodzenia i poruszania się. Rzadko zdarzają się wymioty i biegunka, zaburzenia miesiączkowania, obrzmienie piersi, widzenie za mgłą, ból gardła i gorączka, wysypki skórne, żółtaczka, depresja. Do bardzo rzadkich powikłań należy pojawienie się po długotrwałym leczeniu niekontrolowanych ruchów twarzy, ust, języka, kończyn górnych i dolnych oraz nasilona sztywność mięśni z towarzyszącymi drżeniami i gorączką.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Peragal a alkohol

Peragal u osób starszych(65 lat i więcej)
Peragal dla dzieci(do 18 lat)
Peragal w ciąży
Peragal a karmienie piersią
Peragal a prowadzenie pojazdów
Peragal a antykoncepcja
Peragal a słońce i solarium ☼
Peragal refundacja

Peragal cena i opakowania

Peragal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania