Pevisone

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Pevisone jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to preparat złożony, który działa przyczynowo, eliminując chorobotwórcze grzyby, a także szybko zmniejsza objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk i świąd. Dzięki połączonemu działaniu składników lek jest skuteczny w leczeniu grzybiczych zakażeń skóry.

Grzybica skóry z dużym odczynem zapalnym; grzybica paznokci; wtórnie zakażone alergiczne zmiany wypryskowe (maść – zmiany suche; krem – zmiany wysiękowe); zapalenie kącików ust (zajady); rumień pośladkowy niemowląt spowodowany drożdżycą; owrzodzenia żylakowe podudzi.
Nadwrażliwość na składniki leku oraz inne przeciwgrzybicze pochodne imidazolu (klotrimazol, mikonazol, ketokonazol, chlormidazol i dimazol). Nie należy go stosować w bakteryjnych i wirusowych zakażeniach skóry, trądziku różowatym, owrzodzeniach skóry oraz stanach przednowotworowych i nowotworach skóry. Niektóre obszary skóry: pachwiny, miejsca zgięć i przede wszystkim twarz są szczególnie podatne na rozwój działań niepożądanych; na te obszary stosuje się kortykosteroidy o słabszym działaniu. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie jaskrę, gruźlicę lub cukrzycę. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest większe, jeśli lek jest stosowany u dzieci.
patrz CLOBEDERM
Według wskazań lekarza; krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących. Preparat stosować na zmianę chorobową umytą wodą z mydłem i wysuszoną. Nie należy zakładać opatrunków zamkniętych, gdyż może to powodować wchłanianie się leku do krwi i poważne ogólnoustrojowe działania niepożądane. Nie przedłużać zalecanego czasu stosowania leku. Smarować 2 razy na dobę przez 2-4 tygodnie Nie stosować powyżej 4 tygodni; w razie konieczności przedłużenia leczenia przeciwgrzybiczego należy stosować preparat ekonazolu nie zawierający triamcynolonu.
cena od 30 do 50 zł
15 g kremu, 1 g zawiera 10 mg ekonazolu i 1 mg triamcinolonu; 15 g maści, 1 g zawiera 1 mg ekonazolu i 1 mg triamcinolonu.
Działania niepożądane
Rzadko po zastosowaniu kremu występuje zaczerwienienie, pieczenie, świąd i podrażnienie skóry. Wystąpienie wysypki, zaostrzenie lub zmiana charakteru objawów wymagają pilnego kontaktu z lekarzem. Lek stosowany długotrwale oraz na duże lub uszkodzone powierzchnie może się wchłaniać do krwi i powodować poważne działania ogólnoustrojowe.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Pevisone a alkohol

Pevisone u osób starszych(65 lat i więcej)
Pevisone dla dzieci(do 18 lat)
Pevisone w ciąży
Pevisone a karmienie piersią
Pevisone a prowadzenie pojazdów
Pevisone refundacja

Pevisone cena i opakowania

Pevisone Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Pevisone uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Pevisone

 1. Magdalena

  Lek na receptę,przepisany przez dermatologa dla rocznego dziecka z objawami okoloustnego zapalenia skóry.Mamy stosowac go wieczorem.W ulotce zaznaczone jest iz moze podrażniać blony śluzowe także nie stosowac w okolicach oczu,niestety corka ma wysypkę pod oczami właśnie,na nosku i brodzie.za radą lekarza nalozylam jej tylko na nos,brode.corka po chwili zaczela byc nerwowa,placzliwa i trła sie po twarzy.odniosłam wrażenie ze ją to piekło.fakt jest taki ze wtarla sobie to troche do oczów ale nos i broda wyraznie sie poprawily.Teraz smaruje ja podczas snu.mam uzywac przez 7’dni x1 na wieczór,jesli nie zda egzaminu to zmiana przy nastepnej wizycie.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania