Pharmovit

Działanie suplementu i ulotka

Suplement diety zawierający ekstrakty z szyszek chmielu, z liści melisy oraz korzenia różeńca górskiego.

Melisa może być stosowana w leczeniu przeziębienia i grypy, ponieważ zawiera składniki mające działanie przeciwwirusowo i przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie. Stwierdzono również działanie obniżające ciśnienie krwi, wiatropędne i rozkurczające na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Melisa przede wszystkim jest ziołem uspokajającym, na skołatane nerwy, bezsenność oraz wspomagająco w leczeniu nerwicy.

Chmiel posiada właściwości uspokajające, nasenne oraz jest ziołem kojącym nerwy. Jednym z najważniejszych składników występujących w szyszkach jest substancja o nazwie ksantohumol. Związek z grupy flawonoidów mający 4-krotnie większe właściwości antyoksydacyjne niż witamina C.

Różeniec górski poprawia pamięć i koncentrację, wspiera walkę ze stresem, działa łagodząco w przypadku zmęczenia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego.

Łagodząco w stresie i bezsenności.
Uczulenie na którykolwiek ze składników suplementu.
Napar z melisy wchodzi w interakcję z lekami, które są stosowane podczas zabiegów chirurgicznych i po nich. Nie powinno się jej spożywać przez co najmniej 2 tygodnie przed planowaną operacją i co najmniej 2 kolejne tygodnie po zabiegu, czasem więcej jeśli czas rekonwalescencji wydłuża się i wymaga dłuższego p odawania leków pooperacyjnych.

Ekstrakt z szyszek chmielu (oraz suplementy z jego dodatkiem) reaguje z lekami stosowanymi w depresji i zaburzeniach nastroju, obniżając ich efekt terapeutyczny.

U osób wrażliwych wysokie dawki ekstraktu z różeńca mogą powodować pobudzenie.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować suplementu w czasie ciąży oraz karmienia piersią.

9 kropli/dzień, popić szklanką wody.
Opakowanie 30 ml od 24,99 do 37,89 zł.
Ekstrakt z liści melisy lekarskiej, ekstrakt z szyszek chmielu zwyczajnego, ekstrakt z korzenia różeńca górskiego.
Działania niepożądane
Nie należy przekraczać dziennej dawki suplementu.
Przyjmowanie dużych ilości melisy może wykazywać działania niepożądane, takie jak: zawroty głowy, bóle brzucha, świszczący oddech, nudności, wymioty. W przypadku uczulenia na melisę występują: problemy z oddychaniem, puchnięcie, uczucie ciasnoty w gardle lub w klatce piersiowej, zaburzenia świadomości, wysypki, pokrzywki. Suplementy z chmielem posiadają właściwości obniżające libido.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Pharmovit a alkohol

Pharmovit u osób starszych(65 lat i więcej)
Pharmovit dla dzieci(do 18 lat)
Pharmovit w ciąży
Pharmovit a karmienie piersią
Pharmovit a prowadzenie pojazdów
Pharmovit refundacja

Pharmovit cena i opakowania

Pharmovit Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten suplement czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego suplementu zadaj je na forum o lekach.



Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania