Pigmentum Castellani

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Pigmentum Castellani bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to preparat złożony do stosowania na skórę. Ma on działanie odkażające, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze. Znajduje zastosowanie w leczeniu grzybiczych zakażeń skóry.

Grzybice powierzchowne i głębokie, liszajec, wypryski i stany zapalne skóry różnego pochodzenia.
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy go stosować na otwarte i sączące rany lub rozległe powierzchnie skóry i błony śluzowe oraz u dzieci do 3 rż. Ostrożność wskazana jest przy stosowaniu leku u starszych dzieci.
nie znaleziono
Płyn stosuje się na miejsca chorobowo zmienione, po ich uprzednim umyciu wodą z mydłem i wysuszeniu, 2-3 razy dziennie. Leczenie jest długotrwałe, powinno trwać 4-6 tygodni.
50 ml lub 125 ml płynu, 100 ml zawiera 400 mg fuksyny, 4 g fenolu, 8 g rezorcyny, 800 mg kwasu borowego, 3,31 g acetonidu, 6,27 g etanolu.
Działania niepożądane
W miejscu stosowania często występują objawy podrażnienia i zmiany uczuleniowe. Lek silnie barwi skórę. Jeśli kwas borowy się wchłonie (wchłania się ze skóry nieuszkodzonej u dzieci, a u dorosłych ze skóry uszkodzonej, błon śluzowych i przewodu pokarmowego), powoduje objawy ostrego lub przewlekłego zatrucia. Do objawów ostrego zatrucia należą: wymioty, biegunka, ból brzucha, zmiany rumieniowe na skórze i błonach śluzowych z następującym potem złuszczaniem oraz senność. Mogą wystąpić drgawki i gorączka. Rzadko występuje zażółcenie skóry i oczu oraz zaburzenia oddawania moczu. Przewlekłe zatrucie charakteryzuje się jadłowstrętem, dolegliwościami żołądkowymi, zaburzeniami orientacji i inteligencji, stanami zapalnymi skóry, łysieniem i drgawkami.

Dowiedz się więcej o składzie: , , , .

Pigmentum a alkohol

Pigmentum u osób starszych(65 lat i więcej)
Pigmentum dla dzieci(do 18 lat)
Pigmentum w ciąży
Pigmentum a karmienie piersią
Pigmentum a prowadzenie pojazdów
Pigmentum refundacja

Pigmentum cena i opakowania

Pigmentum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania