Pimafucin (globulki dopochwowe)

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Pimafucin (globulki dopochwowe) jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek jest preparatem o działaniu grzybostatycznym, w postaci tabletek dopochwowych. Hamuje biosyntezę ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzyba — prowadzi do zaburzeń jej przepuszczalności. Preparat odznacza się szerokim zakresem działania przeciwgrzybiczego (dermatofity, drożdżaki i in.), działa również przeciwpierwotniakowo (w stosunku do rzęsistków) i przeciwbakteryjnie (drobnoustroje G+ i niektóre G).

Stosowany jest miejscowo w leczeniu i rzęsistkowicy narządów płciowych. patrz NATAMYCYNA
Nadwrażliwość na lek. patrz NATAMYCYNA
Preparat może zmniejszać skuteczność jednocześnie zastosowanych środków antykoncepcyjnych wykonanych z lateksu. patrz NATAMYCYNA
Dopochwowo 1-2 razy na dobę wieczorem 1 globulka przez 3-6 dni.
cena od 10 do 20 zł
globulki dopochwowe po 100 mg; natamycyna
Uwaga! Leczenie rozpoczyna się po zakończeniu menstruacji.
Działania niepożądane
Bardzo rzadko wywołuje miejscowy odczyn alergiczny.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Pimafucin a alkohol

Pimafucin u osób starszych(65 lat i więcej)
Pimafucin dla dzieci(do 18 lat)
Pimafucin w ciąży
Pimafucin a karmienie piersią
Pimafucin a prowadzenie pojazdów
Pimafucin refundacja

Pimafucin cena i opakowania

Pimafucin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Pimafucin (globulki dopochwowe) uzyskał ocenę 3.0 z 5 na podstawie 7 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.0/5 (7 opinie pacjentów)8 komentarzy Pimafucin (globulki dopochwowe)

 1. Weronika

  Jestem w 36 tyg ciazy dostalam
  Infekcji grzybicznej stosowalam
  Te globulki razem z mascia globulki 3 dni masc ponad tydz zadnych efektow. Objawy nie ustapily. Nie polecam tego leku.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 27 letnią kobietą chorującą na drożdżaki. Pimafucin (globulki dopochwowe) brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 100 mg(miligram). Porażka- obiawy nasiliły się- swędzenie i pieczenie nie ustawały a po zaaplikowaniu leku nasilały się. Mój poprzedni lekarz przepisywał mi clotrimazol- ten był super- po pierwszej dawce objawy choroby ustępowały i można było normalnie funkcjonować!. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Pimafucin (globulki dopochwowe) w mojej opinii jest trudny w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Małgorzata Drwal

   Ten preparat jest bardzo, ale to bardzo nieskuteczny. Objawy chorobowe zamiast ustępować nasiliły się. Do tego cena jest dość wygórowana. Tego specyfiku nie polecam.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 35 letnią kobietą chorującą na grzybica pochwy. Pimafucin (globulki dopochwowe) brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 2 tabletek. Jest super, po 3 dniach stosowania infekcja praktycznie wyleczona do tego poleciłabym jeszcze Lacibios Femine. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Pimafucin (globulki dopochwowe) w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na grzybica. Pimafucin (globulki dopochwowe) brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 8 dni w dawce: 100 mg(miligram). Dodaj Twoją opinię o leku. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Pimafucin (globulki dopochwowe) w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na grzybica. Pimafucin (globulki dopochwowe) brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 100 mg(miligram). świetne pomógł mi już po 3 dniach. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Pimafucin (globulki dopochwowe) w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 35 letnią kobietą chorującą na stan zapalny pochwy. Pimafucin (globulki dopochwowe) brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 37 dni w dawce: 100 mg(miligram). Mnie nie pomógł bo nie miałam grzybicy pochwy. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Pimafucin (globulki dopochwowe) w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania