Pimafucort

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Pimafucort jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Skojarzone działanie składników – miejscowe przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwuczuleniowe (hydrocortisone), przeciwbakteryjne (neomycin), przeciwgrzybicze (natamycin).

Zakażenia bakteryjne, grzybicze i mieszane skóry przebiegające z nasilonym odczynem zapalnym. Lotion i krem: stany ostre i podostre, zmiany zlokalizowane na skórze owłosionej głowy, w fałdach skóry (pachy, pachwiny). Maść: stany przewlekłe, przebiegające z nadmiernym łuszczeniem się, wysuszaniem lub pękaniem skóry; łojotokowe zapalenie skóry.
Wirusowe i gruźlicze zakażenia skóry; uszkodzenia skóry, owrzodzenia podudzi, oparzenia; rybia łuska (trądzik pospolity i różowaty; nadmierna łamliwość naczyń krwionośnych; zaniki skórne; zapalenie skóry wokół ust; rozstępy skórne po stosowaniu glikokortykosteroidów. Większe ryzyko działań niepożądanych występuje, jeśli lek jest stosowany u małych dzieci.
nie znaleziono
Według wskazań lekarza; krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących, a maść suchych i łuszczących się. Preparat stosować na zmianę chorobową umytą wodą z mydłem i wysuszoną. Nie należy przedłużać zalecanego czasu stosowania leku; nie poprawia to wyników leczenia, a sprzyja rozwojowi oporności drobnoustrojów na antybiotyki, uczuleniom na składniki leku i leki o podobnej budowie chemicznej oraz występowaniu działań niepożądanych. Smarować 2-4 razy dziennie.
cena od 20 do 30 zł
15 g kremu lub maści, 1 g zawiera 10 mg natamycyny, 10 mg hydrokortyzonu i 3,5 mg neomycyny; Pimafucort Lotio: 20 ml mleczka (emulsji do stosowania na skórę), 1 ml zawiera 10 mg natamycyny, 5 mg hydrokortyzonu i 1,75 mg neomycyny.
Działania niepożądane
Lek może niekiedy działać drażniąco na skórę. Wystąpienie wysypki, zaostrzenie lub zmiana charakteru objawów na skórze wymagają pilnego kontaktu z lekarzem. Długotrwałe stosowanie leku lub stosowanie go pod opatrunkiem zamkniętym grozi wchłanianiem się leku do krwi i ogólnoustrojowymi działaniami niepożądanymi.

Dowiedz się więcej o składzie: , , .

Pimafucort a alkohol

Pimafucort u osób starszych(65 lat i więcej)
Pimafucort dla dzieci(do 18 lat)
Pimafucort w ciąży
Pimafucort a karmienie piersią
Pimafucort a prowadzenie pojazdów
Pimafucort refundacja

Pimafucort cena i opakowania

Pimafucort Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Pimafucort uzyskał ocenę 2.7 z 5 na podstawie 6 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.7/5 (6 opinie pacjentów)7 komentarzy Pimafucort

 1. Stefan

  Och żeby można było te wszystkie maści kupić bez recepty!!! Było by super! Ta maść działa i to bardzo dobrze zastosowałem ją do zadku i jajek bo miałem już tył ciała prawie taki jakie mają małpy! Efekt był widoczny i odczuwalny już następnego dnia. Przez 2 tygodnie smarowałem CLOTRIMAZOLUM GSK i było brak efektów pożyczyłem tą maść od innej osoby fakt była 5 lat po terminie ważności ale zadziałała. Osobiście jestem zadowolony bo się wyleczyłem i od 6 miesięcy mam spokój!!!

  Odpowiedz
 2. Marta

  Świetna maść na zaostrzone stany zapalne na skórze goi trądzik (różowaty) w jedna noc, tak ze smaruje na noc kladę sie spac i wstaje z jaśniejsza buzia i cały wysyp sie chowa. Co do stosowania w mowjscach intymnych, smarowałam raptem trzy razy i noe było to przyjemne po pierwszym razie stan zapalny sie uspokoił ale już po trzecim miałam wrażenie ze skóra jest tak cienka ze jak dotknę to sie tam wszytko rozleci… wiec w miejscach gdzie skóra jest twardsza zdecydowanie TAK! Ale w miejscach intymnych to bardzo ostrożnie najlepiej w połączeniu z inna emulsja nawilżającą, bardzo mało.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Pietrek

  Smaruje tym kremem tyłek już tydzień ale czuję jakby ktoś mi przytykał palnik do zwieracz i strasznie piecze !

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. kkk

  Niestety,ale potwierdzam. U mnie też narobił więcej szkody niż pożytku. Wiele lat już walczę ze skutkami ubocznymi…… Bardzo to nie przyjemne…

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. olek

  Ten lek jest za mocny. W sprawach intymnych robi straszne skutki uboczne. Powinien być bezwzględnie zabroniony tym temacie. W polsce chyba firmy zachodnie robia sobie testy rekami głupich dermatologów. To jest coś okropnego jak ta maść może zniszczyć życie.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Gabi

   A może pan użył za duża dawkę ?! Ja użyje pierwszy raz zobaczymy co będzie

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania