PiniHelix

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Rutinoscorbin
Hederasal
Hedelix

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy PiniHelix bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to syrop złożony zawierający wyciąg z liści bluszczu – saponiny w nim zawarte rozluźniają mięśnie gładkie oskrzeli co ułatwia odkrztuszenie i oczyszczenie oskrzeli z zalegających w nich wydzieliny, suchy wyciąg z lukrecji  – glicyryzyna zawarta w korzeniu lukrecji ułatwia ruch rzęsek w tchawicy i oskrzelach , pobudzając czynność wydzielniczą błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Ziele tymianku zawarte w preparacie działa rozszerzająco na oskrzela, wykrztuśnie oraz dezynfekująco. Ziołomiód wspomaga działanie wykrztuśne.

Preparat stosowany w przeziębieniach w których występuje kaszel z utrudnionym odkrztuszaniem , stanach zapalnych dróg oddechowych.
Nadwrażliwość na składniki zawarte w preparacie. Nadwrażliwość na produkty pszczele. Dzieci poniżej 12 roku życia. Pacjenci z nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami rytmu serca, chorobami nerek i wątroby , hipokaliemią.
Równoczesne stosowanie leków moczopędnych, steroidów kory nadnerczy, preparatów przeczyszczających zawierających aloinę może nasilać hipokaliemię.
10 ml 3 x dziennie
brak danych
Wyciąg z liści bluszczu , suchy wyciąg z lukrecji , płynny wyciąg z tymianku oraz ziołomiód sosnowy.
Działania niepożądane
Występują rzadko: reakcje alergiczne, wymioty, nudności biegunka. Przy zbyt długim  stosowaniu może wystąpić utrata potasu, zatrzymanie sodu i wody w organizmie, bóle głowy, osłabienie mięśni, nadciśnienie tętnicze, obrzęki.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

PiniHelix a alkohol

PiniHelix u osób starszych(65 lat i więcej)
PiniHelix dla dzieci(do 18 lat)
PiniHelix w ciąży
PiniHelix a karmienie piersią
PiniHelix a prowadzenie pojazdów
PiniHelix refundacja

PiniHelix cena i opakowania

PiniHelix Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum PiniHelix uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o PiniHelix

 1. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na zapalenie oskrzeli. PiniHelix dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 10 ml(mililitrów). Lek bardzo dobry na zapalenie oskrzeli na bazie naturalnych składników. Działa wykrztuśne i rozkurczające oskrzela. Polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. PiniHelix w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania