Polcortolon (krem maść)

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Umiarkowanie silne miejscowe przeciwzapalne, przeciwświądowe i przeciwświądowe; lek z grupy syntetycznych giikokortykosteroidów.

Jest to lek stosowany miejscowo na skórę w celu zmniejszenia podrażnień, świądu, wysypek i innych uczuleniowych zmian skórnych spowodowanych np. przez ukąszenia owadów, mydła, detergenty, kosmetyki i biżuterię. Lek ma też zastosowanie w leczeniu niektórych innych chorób dermatologicznych.
Nadwrażliwość na lek i inne glikokortykosteroidy, np. hydrokortyzon, betametazon. Nie wolno go stosować w wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych zakażeniach skóry, trądziku różowatym, owrzodzeniach skóry oraz stanach przednowotworowych i nowotworowych skóry. Większe jest ryzyko działań niepożądanych przy stosowaniu leku u dzieci. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie jaskrę, gruźlicę lub cukrzycę. Pewne obszary skóry: pachwiny, miejsca zgięć i przede wszystkim twarz są szczególnie wrażliwe na rozwój działań niepożądanych. Na te miejsca stosuje się kortykosteroidy o słabszym działaniu.
patrz CLOBEDERM
Według wskazań lekarza – krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących, a maść zmian łuszczących się i suchych. Nie należy zakładać opatrunków zamykających, ponieważ może to spowodować wchłanianie się leku do krwi i poważne działania ogólnoustrojowe. Nie wolno przedłużać czasu zaleconej terapii.Według wskazań lekarza – krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących, a maść zmian łuszczących się i suchych. Nie należy zakładać opatrunków zamykających, ponieważ może to spowodować wchłanianie się leku do krwi i poważne działania ogólnoustrojowe. Nie wolno przedłużać czasu zaleconej terapii. Nanosić na skórę 2 razy na dobę niewielka ilość preparatu; maksymalna długość leczenia – 14 dni.
cena do 5 zł
krem 0,4%; maść 0,1%; triamcynolon
UWAGI: patrz CLOBEDERM. Bez zalecenia lekarza nie łączyć z innymi lekami stosowanymi na skórę.
Działania niepożądane
Lek może spowodować pieczenie, wysuszenie, nadmierne owłosienie, zaczerwienienie, świąd i podrażnienie skóry. Do poważniejszych działań niepożądanych, które wymagają kontaktu z lekarzem, należą: podbiegnięte krwią pęcherze, siniaki, ciemne zmiany podobne do brodawek, uporczywy świąd, zmiany trądzikowate, zaczerwienienie i zaokrąglenie twarzy, rozstępy na skórze, uczucie nieregularnego bicia serca, wzrost ciśnienia krwi, trudności w oddychaniu, utrata łaknienia, obrzęki, zaburzenia widzenia, osłabienie i skurcze mięśniowe i zaburzenia miesiączkowania.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Polcortolon a alkohol

Polcortolon u osób starszych(65 lat i więcej)
Polcortolon dla dzieci(do 18 lat)
Polcortolon w ciąży
Polcortolon a karmienie piersią
Polcortolon a prowadzenie pojazdów
Polcortolon a antykoncepcja
Polcortolon a słońce i solarium ☼
Polcortolon refundacja

Polcortolon cena i opakowania

Polcortolon Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Polcortolon (krem maść) uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)2 komentarze Polcortolon (krem maść)

 1. kaja

  bardzo dobry lek niewiem dlaczego go wycofali miałam czerwone plamy na skórze tyle różnych maśći zużyłam i różnych doustnych i nic nie pomagało i rożnych lekarzy odwiedziłam dopiero właśnie jeden lekarz mi właśnie to przepisał i pomogło teraz pojawiła się jedna plamka i nie mam czym wyleczyć produkujcie tą maść

  Odpowiedz
 2. Jelona

  Biore ten lek od paru dni i bardzo pomaga . Więc polecam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania