Polomigran

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Zapobieganie napadom migreny; przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe); uspokajające; zwiększające łaknienie.

Zapobiegawczo w migrenie i innych postaciach naczyniowych bólów głowy (np. zespół Hortona).
Uczulenie na pizotifen. Częściej działania niepożądane leku mogą wystąpić u chorych na padaczkę, jaskrę, z trudnościami w oddawaniu moczu (przerostem gruczołu krokowego), u chorych w starszym wieku. Nie należy podawać leku dzieciom do 2 rż. W czasie terapii unikać picia alkoholu, przyjmowania leków nasennych i uspokajających. Ostrożnie u pacjentów z padaczką, a także u osób otyłych.
Nasila działanie alkoholu i leków hamujących ośrodkowy układ nerwowy (uspokajających, nasennych, przeciwlękowych).
Stosować się zawsze do zaleceń lekarza. Lek włącza się stopniowo, zaczynając od małych dawek, aby uniknąć działań niepożądanych. Przyjmuje się go zwykle w jednej dawce przed snem. Schemat: 1-3 dzień: raz na dobę 1 tabletka wieczorem; 4-6 dzień: 2 razy na dobę po 1 tabletce, rano i wieczorem; od 7dnia: 3 razy na dobę po 1 tabletce. Leczenie trwa średnio od 5 tygodni do 3 miesięcy, w razie potrzeby 6 miesięcy i dłużej.
cena od 10 do 20 zł
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 0,5 mg pizotifenu.
UWAGI: lek nie przerywa napadu migreny. W czasie przyjmowania leku należy ostrożnie prowadzić pojazdy mechaniczne i obsługiwać maszyny, ponieważ lek wywołuje senność i upośledza zdolność reagowania.
Działania niepożądane
Czasami może wystąpić nadmierne spowolnienie procesów myślowych i zdolności reakcji, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, nudności, zaparcia, zwiększenie masy ciała. Rzadko zdarza się zaczerwienienie twarzy, bóle mięśni, obrzęki kończyn dolnych, zmniejszenie popędu płciowego, niepokój, bezsenność, pobudzenie ruchowe. U osób chorych na padaczkę może dojść do zwiększenia liczby napadów. Przy przedawkowaniu leku mogą się pojawić: senność, osłabienie, mroczki przed oczami, omdlenia, duszność, pobudzenie, a w końcu drgawki i śpiączka.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Polomigran a alkohol

Polomigran u osób starszych(65 lat i więcej)
Polomigran dla dzieci(do 18 lat)
Polomigran w ciąży
Polomigran a karmienie piersią
Polomigran a prowadzenie pojazdów
Polomigran refundacja

Polomigran cena i opakowania

Polomigran Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)1 opinia o Polomigran

  1. Andrzej

    Jedyny lek ktory lpomaga mi przy migrenie wydluza czas pomiedzy napadami nawet do kilku miesiecy od pewnego czasu nie moge go dostac jaki tego powod inne zaminniki.nie sa skuteczne prose o poradzenie jak wy sobie radzicie

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania