Polopiryna MAX (tabletki dojelitowe)

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Hascosept
Raphacholin C tabletki
Alka-Seltzer
Ascalcin
Aspirin
Asprocol
Kopiryna
Polopiryna C tabletki musujące
Polopiryna S
Upsarin C
Cholinex
Strepsils Intensive (Dolointensive)
Rutinoscorbin
Ascodan
Alka-Prim
Etopiryna Max
Ascalcin Plus
Aspirin C
Aspirin Ultra Fast

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Inne nazwy

Działanie leku i ulotka

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, a także hamuje agregację płytek krwi. Czytaj również: ALKA-SELTZER.

Przeznaczony do doraźnego stosowania w stanach gorączkowych, przeziębieniach oraz do zwalczania bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, mięśni, stawów, bolesne miesiączkowanie, choroby reumatyczne i inne), ponadto w profilaktyce zawałów serca.
Nadwrażliwość na salicylany, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężkie upośledzenie czynności wątroby i nerek. Nie stosować preparatu w I i II trymestrze ciąży i u dzieci poniżej 11rl., w astmie oskrzelowej, w cukrzycy.
Nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych (może wystąpić niebezpieczeństwo groźnego krwawienia), przeciwcukrzycowych, sulfonamidów, leków przeciwgruźliczych, penicylin, zwiększa stężenie barbituranów we krwi. Działa synergicznie z innymi lekami przeciwbólowymi, przeciwzapalnymi i przeciwgorączkowymi, może także zmniejszać działanie niektórych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Dorośli doraźnie w razie bólu 1-2 tabl. W przeziębieniu i bólach przewlekłych (przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo) 1-2 tabl. co 8 h. Tabletki należy połykać w całości (nie wolno dzielić, rozgryzać ani kruszyć), po jedzeniu, popijając niewielką ilością wody. U dzieci poniżej 12 rż. lek może być stosowany wyłącznie na zlecenie lekarza i ściśle według jego wskazań.
Cena od 5 do 10 zł.
Uwaga! Tabletka jest oporna na działanie soku żołądkowego, rozpuszcza się w jelicie cienkim, co zmniejsza działanie drażniące kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka.
Działania niepożądane
Działanie wrzodotwórcze, krwawienia z przewodu pokarmowego, nudności, wymioty, zaburzenia krzepnięcia krwi, przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenia, drgawki, u osób uczulonych – astma aspirynozałeżna, u dzieci – zespół Reye’a (zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym oraz stłuszczenie wątroby).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Polopiryna a alkohol

Polopiryna u osób starszych(65 lat i więcej)
Polopiryna dla dzieci(do 18 lat)
Polopiryna w ciąży
Polopiryna a karmienie piersią
Polopiryna a prowadzenie pojazdów
Polopiryna refundacja

Polopiryna cena i opakowania

Polopiryna Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania