Polstigminum (tabletki)

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Usuwające objawy miastenii, znoszące atonię (brak lub znaczne obniżenie napięcia) jelit i pęcherza moczowego – lek z grupy inhibitorów acetylocholinesterazy. Także: patrz DZIAŁANIE w MYTELASE.

Leczenie objawowe w miastenii i niektórych typach porażeń (nużliwość mięśni rzekomoporaźna, czyli choroba Erba i Gold-flama); diagnostyka miastenii; zapobieganie i leczenie atonii pooperacyjnej jelit, pęcherza moczowego; pomocniczo w jaskrze.
Leku nie podaje się chorym na astmę oskrzelową, chorobę wrzodową, nadczynność tarczycy, ciężkie choroby serca, padaczkę, chorobę Parkinsona. Więcej działań niepożądanych leku może wystąpić u chorych z zaburzeniami rytmu serca, kamicą żółciową i moczową, przyjmujących jednocześnie leki nasenne, barbiturany, leki antyhistaminowe, niektóre antybiotyki.
patrz MYTELASE
Ściśle według wskazań lekarza. Dawka ustalana jest indywidualnie. Lek najlepiej przyjmować na 30 min przed posiłkiem lub 1-2 h po posiłku. Ściśle indywidualnie; dorośli i dzieci powyżej 8. roku życia: 2-4 razy na dobę po 15 mg; maksymalna dawka dobowa: 90 mg. Dzieci do 7. roku życia: 4 razy na dobę po 0,25-0,5 mg na kg masy ciała na dobę.
cena do 5 zł, Rf
tabletki po 15 mg; neostygnim
UWAGI: patrz MYTELASE.
Działania niepożądane
Dość często zdarzają się nudności i wymioty, brak łaknienia, nadmierne wydzielanie śliny, biegunka, pocenie się, zwężenie źrenic, łzawienie, kurcze mięśni. Rzadziej mogą wystąpić: osłabienie, zawroty głowy i omdlenia, duszność, wysypka skórna. Jeśli pojawi się jakikolwiek niepokojący objaw, należy skontaktować się z lekarzem. Objawami przedawkowania leku są: bóle brzucha, nasilone wymioty i biegunka, częste oddawanie moczu, drżenia mięśniowe, omdlenia, trudności z oddychaniem i duszność, zamglone widzenie, zaburzenia mowy, drgawki.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Polstigminum a alkohol

Polstigminum u osób starszych(65 lat i więcej)
Polstigminum dla dzieci(do 18 lat)
Polstigminum w ciąży
Polstigminum a karmienie piersią
Polstigminum a prowadzenie pojazdów
Polstigminum refundacja

Polstigminum cena i opakowania

Polstigminum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania