Postinor-duo

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Postinor duo, zażyty zgodnie z zaleceniami, zapobiega owulacji i ew. zapłodnieniu. Powoduje także zmiany w błonie śluzowej, które zapobiegają zagnieżdżaniu zapłodnionej komórki jajowej w macicy.

Zapobieganie nieplanowanej ciąży. Zapobiega zagnieżdżeniu zapłodnionej komórki jajowej w macicy. Taka metoda antykoncepcji nie jest zalecana do rutynowego stosowania, a środek może być stosowany tylko wyjątkowo, np. w razie pęknięcia prezerwatywy lub gwałtu.
Nie należy stosować w ciągu pierwszych 3-4 lat po rozpoczęciu miesiączkowania, w przypadku wystąpienia reakcji alergicznych, w nowotworach gruczołu sutkowego, narządu rodnego i wątroby, chorobach zakrzepowych, chorobie niedokrwiennej serca, nadciśnieniu, cukrzycy, chorobach wątroby, po udarze mózgu oraz w przypadku braku miesiączek i w niezdiagnozowanych krwawieniach z dróg rodnych.
Skuteczność leku zmniejszają niektóre antybiotyki, leki uspokajające, nasenne, przeciwpadaczkowe, przeciwzapalne, antymigrenowe, antyhistaminowe, przeciwgrzybicze i al­kohol.
Tabletkę przyjąć jak najszybciej, najlepiej w ciągu 12 godzin, nie później niż 72 godziny po stosunku. Drugą po 12 godzinach od przyjęcia pierwszej dawki. Jeżeli w ciągu 3 godzin od przyjęcia tabletki wystąpią wymioty trzeba przyjąć kolejną tabletkę.
cena od 50 do 100 zł.
2 tabletek, 1 tabletka zawiera 0,75 mg lewonorgestrelu.
Preparat nie powoduje przerwania istniejącej ciąży. Nie wolno stosować częściej niż 4 razy podczas jednego cyklu. Wymioty, biegunki i pokarmy bogatobiałkowe mogą zmniejszać skuteczność leku.
Działania niepożądane
Po przyjęciu tabletki mogą wystąpić bóle i zawroty głowy, nudności i wymioty, uczucie rozbicia, krwawienia z dróg rodnych lub zatrzymanie miesiączki. Przy dłuższym stosowaniu lek może prowadzić do rozregulowania cyklu miesiączkowego, wystąpienia trądziku, nadmiernego wzrostu włosów, zmian skórnych, migreny, obrzęków i bólów kończyn dolnych, depresji i żółtego zabarwienia skóry i oczu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Postinor-duo a alkohol

Postinor-duo u osób starszych(65 lat i więcej)
Postinor-duo dla dzieci(do 18 lat)
Postinor-duo w ciąży
Postinor-duo a karmienie piersią
Postinor-duo a prowadzenie pojazdów
Postinor-duo refundacja

Postinor-duo cena i opakowania

Postinor-duo Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Postinor-duo uzyskał ocenę 4.2 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.2/5 (2 opinie pacjentów)1 opinia o Postinor-duo

 1. na

  Przede wszystkim skuteczny. Kilka razy stosowany i działa! Kupowany za granicą bardzo tanio, a w Polsce na receptę i tylko w uzasadnionych przypadkach. Lepiej posiadać w razie W niż potem biegać po lekarzach. Opcje są dwie: 1 tabletka do godziny po stosunku, lub do 72h po stosunku w cyklu najpierw jedna, a potem nastepna po 24h. Działa do 72h od seksu bez zabezpieczeń czy też wpadką. Przesuwa cykl miesiączkowy!!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania