Postinor-duo

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Postinor duo, zażyty zgodnie z zaleceniami, zapobiega owulacji i ew. zapłodnieniu. Powoduje także zmiany w błonie śluzowej, które zapobiegają zagnieżdżaniu zapłodnionej komórki jajowej w macicy.

Zapobieganie nieplanowanej ciąży. Zapobiega zagnieżdżeniu zapłodnionej komórki jajowej w macicy. Taka metoda antykoncepcji nie jest zalecana do rutynowego stosowania, a środek może być stosowany tylko wyjątkowo, np. w razie pęknięcia prezerwatywy lub gwałtu.
Nie należy stosować w ciągu pierwszych 3-4 lat po rozpoczęciu miesiączkowania, w przypadku wystąpienia reakcji alergicznych, w nowotworach gruczołu sutkowego, narządu rodnego i wątroby, chorobach zakrzepowych, chorobie niedokrwiennej serca, nadciśnieniu, cukrzycy, chorobach wątroby, po udarze mózgu oraz w przypadku braku miesiączek i w niezdiagnozowanych krwawieniach z dróg rodnych.
Skuteczność leku zmniejszają niektóre antybiotyki, leki uspokajające, nasenne, przeciwpadaczkowe, przeciwzapalne, antymigrenowe, antyhistaminowe, przeciwgrzybicze i al­kohol.
Tabletkę przyjąć jak najszybciej, najlepiej w ciągu 12 godzin, nie później niż 72 godziny po stosunku. Drugą po 12 godzinach od przyjęcia pierwszej dawki. Jeżeli w ciągu 3 godzin od przyjęcia tabletki wystąpią wymioty trzeba przyjąć kolejną tabletkę.
cena od 50 do 100 zł.
2 tabletek, 1 tabletka zawiera 0,75 mg lewonorgestrelu.
Preparat nie powoduje przerwania istniejącej ciąży. Nie wolno stosować częściej niż 4 razy podczas jednego cyklu. Wymioty, biegunki i pokarmy bogatobiałkowe mogą zmniejszać skuteczność leku.
Działania niepożądane
Po przyjęciu tabletki mogą wystąpić bóle i zawroty głowy, nudności i wymioty, uczucie rozbicia, krwawienia z dróg rodnych lub zatrzymanie miesiączki. Przy dłuższym stosowaniu lek może prowadzić do rozregulowania cyklu miesiączkowego, wystąpienia trądziku, nadmiernego wzrostu włosów, zmian skórnych, migreny, obrzęków i bólów kończyn dolnych, depresji i żółtego zabarwienia skóry i oczu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Postinor-duo a alkohol

Postinor-duo u osób starszych(65 lat i więcej)
Postinor-duo dla dzieci(do 18 lat)
Postinor-duo w ciąży
Postinor-duo a karmienie piersią
Postinor-duo a prowadzenie pojazdów
Postinor-duo refundacja

Postinor-duo cena i opakowania

Postinor-duo Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Postinor-duo uzyskał ocenę 4.2 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.2/5 (2 opinie pacjentów)1 opinia o Postinor-duo

 1. na

  Przede wszystkim skuteczny. Kilka razy stosowany i działa! Kupowany za granicą bardzo tanio, a w Polsce na receptę i tylko w uzasadnionych przypadkach. Lepiej posiadać w razie W niż potem biegać po lekarzach. Opcje są dwie: 1 tabletka do godziny po stosunku, lub do 72h po stosunku w cyklu najpierw jedna, a potem nastepna po 24h. Działa do 72h od seksu bez zabezpieczeń czy też wpadką. Przesuwa cykl miesiączkowy!!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania