Pramolan

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Sympramol

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Pramolan jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Stosunkowo słabe przeciwdepresyjne, wyraźne uspokajające, przeciwlękowe, ułatwiające zasypianie, przeciwhistaminowe; brak wpływu na napęd – lek z grupy trójcyklicznych (trójpierścieniowych) leków przeciwdepresyjnych I (starej) generacji.

Łagodne i umiarkowanie nasilone zaburzenia lękowo-depresyjne przebiegające z nadmiernym pobudzeniem, niepokojem, zaburzeniami koncentracji uwagi, zaburzeniami zasypiania; nerwice narządowe (w tym zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, moczowo-płciowego, układu pokarmowego, bóle głowy), zaburzenia okresu przekwitania; pomocniczo w chorobach skóry.
patrz AMITRIPTYLINUM
Podawać podczas posiłku lub po posiłku. Dorośli: 2-3 razy na dobę po 50 mg (lub 50 mg rano i 100 mg wieczorem); maksymalna dawka dobowa: 300 mg (3 razy na dobę po 100 mg). Opipramol rozwija pełne działanie po co najmniej 2 tygodnie nieprzerwanego stosowania – zmiany dawkowania mogą być dokonywane po tym okresie czasu. Leczenie długotrwałe (około 1-3 miesięcy). Dzieci powyżej 6. roku życia: maksymalna dawka dobowa: 100 mg.
cena od 10 do 20 zł
20 draż., 1 draż. zawiera 50 mg opipramolu.
UWAGI: patrz AMITRIPTYLINUM. Działania niepożądane, w tym cholinolityczne (patrz UWAGI w AMITRIPTYLINUM) występują znacznie rzadziej i mają niewielkie nasilenie. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Pramolan a alkohol

Pramolan u osób starszych(65 lat i więcej)
Pramolan dla dzieci(do 18 lat)
Pramolan w ciąży
Pramolan a karmienie piersią
Pramolan a prowadzenie pojazdów
Pramolan refundacja

Pramolan cena i opakowania

Pramolan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Pramolan uzyskał ocenę 3.9 z 5 na podstawie 12 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.9/5 (12 opinie pacjentów)13 komentarzy Pramolan

 1. Anonim

  Kobieta 42 lata
  Choruję na nerwice
  Biorę lek od miesiąca dwa razy dziennie, jak narazie jest dobrze.

  Odpowiedz
 2. Jaga

  Kobieta lat 49, miewam huśtawki nastoju od radości i śmiechu do smutku i płaczu.
  Biorę lek 2x dziennie 3 miesiąc – zero skutków ubocznych ( przynajmniej tych zewnętrznych 🙂

  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 43 letnią kobietą chorującą na nerwica. Pramolan brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 208 dni w dawce: 2 tabletek. Leczyłam pramolanem napięciowy ból glowy spowodowany nerwicą, na początku rewelacyjnie mi pomógł, a potem objawy wróciły. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 45 letnim mężczyzną chorującym na wyczerpanie nerwowe. Pramolan dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 91 dni w dawce: 2 tabletek. Miałem mieszane uczucia co do leku. Brałem, na początku nie było widać efektów. Miną tydzień no i było coraz lepiej, lekko odżyłem. Gdy się polepszyło przestałem ale po miesiącu powróciłem. Biorę profilaktycznie po jednej 2 ale co jakiś czas robię przerwę. Ogólnie lek mi pomógł i to jest ważne. Pozdrawiam. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 48 letnią kobietą chorującą na depresja. Pramolan brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 106 dni w dawce: 2 tabletek. Brałam pramolan kilka tygodni przy dużych lękach i ulga była minimalna. to delikatny lek. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Pramolan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 47 letnią kobietą chorującą na depresja. Pramolan brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 57 dni w dawce: 50 mg(miligram). Brałam pramolan przez 4 tygodnie w trudnej dla mnie sytuacji, mnie akurat pomógł i uspokoił w zasadzie szybko bo po 2 tygodniach, lek jest bezpieczny według mnie. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 43 letnią kobietą chorującą na depresja. Pramolan brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 146 dni w dawce: 50 mg(miligram). Ten lek na mnie nie działa, jestem senna i tyle a jak trzeba w sytuacjach stresowych biorę co innego np.rudotel tyle dobrze że ten lek nieuzależnia. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Jestem 43 letnią kobietą chorującą na depresja. Pramolan brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 273 dni w dawce: 50 mg(miligram). Zniknęły “dołki” i trochę sie uspokoiłam. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Anonim

  Jestem 59 letnim mężczyzną chorującym na depresja. Pramolan brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 145 dni w dawce: 50 mg(miligram). Denerwowałem się, nie spałem, i ta ciągła gonitwa myśli była bardzo nieprzyjemna, teraz jest lepiej, a na sen dostałem xanax. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 10. Anonim

  Jestem 47 letnim mężczyzną chorującym na depresja. Pramolan brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 161 dni w dawce: 50 mg(miligram). Jestem mile rozluźniony no i nareszcie sie wyspałem. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 11. Anonim

  Jestem 46 letnim mężczyzną chorującym na depresja. Pramolan brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 92 dni w dawce: 50 mg(miligram). Dodaj Twoją opinię leczyłem depresje brałem lek,lecz wrócilo poczucie strachu i zdenerwowania teraz biore Sympramol, i po jednym i po drugim jestem senny. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 12. Anonim

  Jestem 50 letnią kobietą chorującą na depresja. Pramolan brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 34 dni w dawce: 50 mg(miligram). Jestem bardzo zadowolona z leku chociaz troche przytyłam i poczatkowo miałam lekkie zawroty głowy i takie drżenie w ciele, które juz wczesniej zauważyłam przy stosowaniu leków uspakajających, ale te były jakby lżejsze, polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania