Leki APOTEX

Panzol

Panzol to lek z grupy inhibitorów pompy protonowej. Hamuje wydzielanie kwasu żołądkowego i jest stosowany w leczeniu refluksu oraz zapobieganiu choroby wrzodowej.

Canbiox

Canbiox to antybiotyk bakteriostatyczny, w którym substancją aktywną jest azytromycyna. Lek stosowany np. w przypadku zakażeń dolnych i górnych dróg oddechowych.

ApoMontessan

Lek blokujący receptory leukotrienowe (leukotrieny to substancje powodujące stan zapalny i skurcz oskrzeli).

Flexistav Xtra

Flexistav Xtra to preparat zawierający składniki wpływające pozytywnie na funkcjonowanie układu kostno-stawowego. Glukozamina i chondroityna są niezbędne do produkcji mazi stawowej i utrzymania właściwej ruchomości stawów.

Bicalutamide Apotex

Preparat należy do grupy leków zwanych antyandrogenami. Bikalutamid blokuje działanie niepożądane androgenów i hamuje wzrost komórek raka gruczołu krokowego.

Apo-Lozart

Lek hamuje aktywność angiotensyny II, która ma bardzo silne właściwości kurczące na naczynia krwionośne.

Apo-Uro Plus

Apo-Uro Plus zawiera składniki wspomagające prawidłowe działanie układu moczowego. Liście pokrzywy i zielona herbata usprawniają proces oddawania moczu i zawartych w nim produktów przemiany materii.

Apo-Flutam

Antyandrogen hamujący wzrost i podział komórek nowotworowych gruczołu krokowego.

Apo-Ranitidine tabletki

Długotrwale hamuje wydzielanie w żołądku soku żołądkowego i enzymu trawiennego – pepsyny; lek z grupy antagonistów receptora histaminowego – H2 drugiej generacji o działaniu dłuższym i silniejszym od cymetydyny).

Apo-Doxan

Blokuje receptory alfa-1-adrenergiczne w naczyniach krwionośnych, co powoduje ich rozszerzenie. Skutkuje to długotrwałym (co najmniej 24 godz.) obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi, zmniejszeniem przerostu lewej komory serca oraz ułatwieniem oddawania moczu (rozkurcza szyję pęcherza moczowego).

Apo-Piroxicam

Długotrwałe przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) NLPZ (także: patrz DZIAŁANIE w ADVIL).

Apo-trifluoperazine

Jest to pochodna fenotiazyny o silnym działaniu przeciwpsychotycznym, hamującym lub znoszącym niektóre objawy psychoz np. autyzm, halucynacja, zespoły urojeniowe.

Apo-Lova tabletki

Lek z grupy statyn. Silnie hamuje wytwarzanie cholesterolu (zwłaszcza cholesterolu LDL oraz triglicerydów) w wątrobie na drodze wybiórczego hamowania jednego z enzymów (tzw. reduktazy 3-hydroksy-3-metylo-glutarylo-koenzymu A, czyli HMG-CoA); podwyższa poziom „dobrego” cholesterolu HDL.

Apo-Feno 100

Lek z grupy fibratów. Obniża we krwi stężenie triglicerydów i cholesterolu całkowitego oraz podwyższa poziom „dobrego” cholesterolu HDL, działa przeciwagregacyjnie (zmniejsza zlepianie się płytek krwi), przeciwzapalnie i hamuje postęp miażdżycy naczyń, poprawia tolerancję organizmu na cukry, obniża stężenie kwasu moczowego (zbędny produkt przemiany materii) we krwi.