Leki Bayer

Aspirin C

Preparat stanowi połączenie działania kwasu acetylosalicylowego, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączko­wo, a także hamuje agregację płytek krwi z witaminą C.

Nimotop S

Lek należy do grupy antagonistów wapnia, czyli leków hamujących przenikanie wapnia do komórki. Dobrze przenika do mózgu i skutecznie działa na naczynia mózgowe. Znajduje za­stosowanie głównie w neurologii w leczeniu krwotoku podpajęczynówkowego, poważnych urazów głowy i udaru. Jest skuteczny w zapobieganiu napadom migreny.

Avelox

Silnie bakteriobójcze – lek z grupy fluorochinolonów II generacji o szerokim spektrum działania; pochodna ofloksacyny (ofloxacine, czyli Oflodinex). Fluorochinolony blokują replikację materiału genetycznego, czyli DNA bakterii przez wiązanie się z bakteryjnym enzymem gyrazą (topoizomerazą II); dochodzi do uszkodzenia materiału genetycznego bakterii i zahamowania ich rozmnażania się.

Aspirin

Preparat jest stosowany w stanach gorączkowych, przeziębieniach, bólach różnego pochodzenia (zwłaszcza głowy, stawów, mięśni, zębów), nerwobólach, bolesnych miesiączkach, w chorobach reumatycznych, zapobiegawczo w zagrażającym zawale serca oraz po zawale w celu zmniejszenia krzepliwości krwi

Alka-Seltzer

Przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych niesteroidowych leków przeciwzapalnych pochodnych kwasu salicylowego (salicylanów).

Glucobay

Lek działający wyłącznie w obrębie jelit (praktycznie nie przenika do krwi), zmniejszający i opóźniający wchłanianie cukrów zawartych w pokarmie i tym samym obniżający poziom cukru we krwi – lek z grupy inhibitorów alfa-glukozydaz, czyli enzymów rozkładających cukry złożone do cukrów prostych. W przeciwieństwie do pochodnych sulfonylomocznika, 30 tabletek, 1 tabletka zawiera 50 mg lub 100 […]

Levitra

Lek powoduje napływ krwi do ciał jamistych prącia i erekcję pod wpływem stymulacji seksualnej. Początek działania pojawia się 15-60 min i trwa przez około 12 h. Preparat jest stosowany w zaburzeniach wzwodu.

Mycospor Onychoset

Jest to lek przeciwgrzybiczy, pochodna imidazolu, stosowany w grzybiczych zakażeniach paznokci. Mocznik zawarty w preparacie działa zmiękczająco na keratynę paznokci, co ułatwia jej bezbolesne usunięcie. Patrz również: MICETAL.

Rantudil Forte

Przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) niesteroidowych leków przeciwzapalnych o działaniu zbliżonym do indometacyny (indometacin) powoduje mniej działań niepożądanych (także: patrz DZIAŁANIE w HELPIN).