Leki BAYER SCHERING PHARMA AG

Avelox

Silnie bakteriobójcze – lek z grupy fluorochinolonów II generacji o szerokim spektrum działania; pochodna ofloksacyny (ofloxacine, czyli Oflodinex). Fluorochinolony blokują replikację materiału genetycznego, czyli DNA bakterii przez wiązanie się z bakteryjnym enzymem gyrazą (topoizomerazą II); dochodzi do uszkodzenia materiału genetycznego bakterii i zahamowania ich rozmnażania się.

Mirena

System terapeutyczny domaciczny (spirala) po 52 mg (0,02 mg na dobę).

Milvane

Trójfazowy, doustny środek antykoncepcyjny. Etinylestradiol jest silnym syntetycznym estrogenem, wykazującym właściwości naturalnego estrogenu. Powoduje zwiększenie odnowy błony śluzowej macicy oraz hamuje wydzielanie FSH i LH, wpływając na zahamowanie wzrostu i dojrzewania pęcherzyków Graffa. Zawarty w preparacie gestoden jest gestagenem III generacji o silnej i wysoce swoistej aktywności progestagennej oraz minimalnym działaniu androgennym (korzystny wpływ na […]

Yasminelle

Unikalne połączenie wzajemnie potęgujących swoje działanie substancji: drospirenonu i etynyloestradiolu, które hamują owulację, przez co zapobiegają zapłodnieniu komórki jajowej przez plemniki.

Levitra

Lek powoduje napływ krwi do ciał jamistych prącia i erekcję pod wpływem stymulacji seksualnej. Początek działania pojawia się 15-60 min i trwa przez około 12 h. Preparat jest stosowany w zaburzeniach wzwodu.