Leki BOEHRINGER INGELHEIM

Berodual

Berodual to preparat złożony zawierający dwa krótko działające (czas działania wynosi 4-6 h) leki rozszerzające oskrzela, mające odmienne mechanizmy działania: fenoterol i ipratropium.

Viramune

Lek przeciwwirusowy, stosowany w leczeniu zakażeń HIV. Jest stosowany zawsze razem z innym lekiem przeciwwirusowym, np. z zidowudyną.

Dulcobis

Dulcobis to tabletki o działaniu przeczyszczającym, zawierające bisakodyl.

Buscopan

Rozkurczowe; spowalniające ruchy robaczkowe (perystaltykę) jelit, hamujące wydzielanie śliny i soku żołądkowego.

Micardis

Hamujące działanie angiotensyny II przez wpływ na swoiste receptory, co powoduje długotrwałe (trwające co najmniej 24 godz.) rozszerzenie naczyń krwionośnych, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zmniejszenie przerostu mięśnia sercowego, a także ochronę nerek u chorych na nadciśnienie tętnicze i cukrzycę. Pełny rozwój działania leku występuje zazwyczaj po 4, niekiedy nawet po 8 tyg. systematycznego stosowania. Leki […]

Mucosolvan

Ambroksol jest lekiem wykrztuśnym i upłynniającym wydzielinę dróg oddechowych. Ułatwia także penetrację antybiotyku do roz­rzedzonej wydzieliny oskrzelowej.

Bisolvon

Rozrzedza i upłynnia zbyt gęstą wydzielinę w oskrzelach, działa też wykrztuśnie.

Berotec N

Szybko i stosunkowo krótkotrwale rozszerzający oskrzela (początek działania – po 5-10 minutach; czas działania: 3-6 godzin) – lek z grupy beta-sympatykomimetycznych.

Atrovent

Silnie i stosunkowo szybko rozszerzające oskrzela (początek działania występuje 10 do 30 min. po inhalacji; trwa do 5-6 godzin).

Effortil

Jest to lek pobudzający część współczulną układu nerwowego, przez co ma wpływ na czynność różnych układów i narządów, zwłaszcza na czynność układu krążenia. Przez obkurczanie naczyń krwionośnych powoduje wzrost ciśnienia krwi i dlatego jest stosowany u osób z tendencją do spadków ciśnienia, np. omdleń przy próbach wstawania z pozycji siedzącej lub leżącej.Powszechnie uważa się, że leki podwyższające ciśnienie są praktycznie zbędne w lecznictwie.

Glurenorm

Doustny lek przeciwcukrzycowy z grupy pochodnych sulfonylomocznika, uwrażliwiający komórki trzustki na glukozę i pobudzający je do wydzielania insuliny. Lek może być stosowany u chorych na cukrzycę, u których stwierdza się zaburzenia czynności nerek.

Movalis tabletki

Preparat zawiera meloksykam – niesteroidowy lek przeciwzapalny, który blokuje obie formy enzymu zwanego cyklooksygenazą. Polecany jest szczególnie w bólach towarzyszących zaburzeniom układu szkieletowego.