Leki CHEMA-ELEKTROMET

Antalv

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Tetracyclinum 3%

Maść zawierająca 3% tetracyklinę. Antybiotyk z grupy tetracyklin, wykazujący działanie bakteriobójcze wobec bakterii gram-ujemnych i gram-dodatnich, mikroplazm, krętek i niektórych pierwotniaków.

Fluormex

Jest to płyn lub żel o działaniu przeciwpróchniczym, stosowany do miejscowego fluorkowania szkliwa zębów.

Dexadent

Lek stosowany w stomatologii. Wywiera działanie bakteriobójcze oraz przeciwzapalne i przeciwwysiękowe.

Chlorocyclinum

Jest to preparat z grupy antybiotyków tetracyklinowych, o szerokim spektrum działania bakteriostatycznego.

Dermopanten

Lek działa przeciwzapalnie i ściągająco, przyspiesza ziarninowanie i pobudza tworzenie naskórka. Działa łagodząco na stany zapalne skóry.

Fusacid

Lek w postaci maści lub kremu o działaniu przeciwbakteryjnym, stosowany w zakażeniach skóry wywołanych przez bakterie wrażliwe na działanie kwasu fusydowego

Balsamum Mentholi Compositum

Miejscowe działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozgrzewające, przeciwświądowe. Jest stosowana jako środek miejscowo rozgrzewający w chorobach przeziębieniowych oraz w leczeniu miejscowych dolegliwości bólowych związanych z chorobami reumatycznymi, urazami i nerwobólami.

Septalan

Skojarzone działanie składników - odkażające, przeciwbakteryjne, złuszczające naskórek (keratolityczne). Jest stosowana na trudno gojące się rany, owrzodzenia żylakowate podudzi, a także w leczeniu oparzeń. Lek był dawniej stosowany w leczeniu łuszczycy.

Detreomycyna

Preparat do stosowania miejscowego o silnym działaniu przeciwbakteryjnym. Jest stosowany w ropnych zapaleniach skóry.

Chlorchinaldin H

Chlorchinaldol wykazuje działanie bakteriobójcze i pierwotniakobójcze, hamuje ponadto rozwój grzybów chorobotwórczych. Preparat jest stosowany w leczeniu zapalnych stanów skóry, przebiegających z odczynem ropnym.

Lignox

Lidokaina jest lekiem miejscowo znieczulającym, a chlorek cetylpirydyny działa odkażająco. P

Troxerutin kapsułki

Usprawniające mikrokrążenie krwi w drobnych naczyniach (uszczelniają­ce, przeciwobrzękowe, zmniejszające prze­puszczalność oraz poprawiające napięcie i elastyczność ścian naczyń włosowatych; przeciwdziałające zlepianiu się płytek krwi, zwiększające plastyczność krwinek czerwo­nych); przeciwobrzękowe i przeciwwysiękowe, przeciwświądowe, przeciwdziałające skurczom mięśni nóg- pochodna rutyny, lek z grupy bioflawonoidów.