Leki ESPEFA

Aspimag

Kwas acetylosalicylowy z dodatkiem tlenku magnezu, Dodatek tlenku magnezu ma na celu ograniczenie bezpośredniego działania drażniącego kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka.

Aspar

Preparat jest stosowany w stanach niedoborów magnezu i potasu, zaburzeniach snu i koncentracji, profilaktycznie w czasie leczenia lekami moczopędnymi, zapobiegając niedoborom potasu i magnezu oraz pomocniczo w rekonwalescencji po ciężkich wyniszczających chorobach.

Aspargin

Kwas asparaginowy jest aminokwasem dostarczającym komórkom energii i biorącym pośrednio udział w metabolizmie tkanki nerwowej.

Estazolam Espefa

Lek należący do pochodnych benzodiazepiny. Wykorzystywane jest jego działanie nasenne. Ma również właściwości przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe i zmniejszające napięcie mięśni. Jest stosowany w leczeniu zaburzeń snu, np. trudności w zasypianiu, bezsenności.

Guajazyl

Wykrztuśne, zmniejszające lepkość wydzieliny oskrzelowej (mukolityczne), przeciwkaszlowe.

Dexatussin

Lek na kaszel suchy do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Substancją czynną jest bromowodorek dekstrometorfanu.

Ascofer

Preparat żelaza o działaniu krwiotwórczym, wykorzystywanym do produkcji hemoglobiny. Ułatwia przyswajanie żelaza z jelita.

Oxazepam

Lek należący do pochodnych benzodiazepiny, o działaniu przeciwlękowym i nasennym, słabym przeciwdrgawkowym i zwiotczającym mięśnie. Patrz również: OKSAZEPAM.

Vinpocetine

Jest to syntetyczna pochodna alkaloidu wyizolowanego z barwinka mniejszego. Lek poprawia mikrokrążenie mózgowe, zmniejsza lepkość krwi, poprawia metabolizm tkanki nerwowej.

Methocarbamol

Lek zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych, powoduje również złagodzenie dolegliwości bólowych związanych ze skurczem mięśni. Może być stosowany w chorobach przebiegających z nadmiernym napięciem mięśni (chorobach układu nerwowego, niedowładach spastycznych, guzach rdzenia kręgowego) oraz bólach mięśniowych będących wynikiem nadmiernego napięcia mięśni (urazy, zwichnięcia stawów, zapalenie kaletki maziowej, szczękościsk pourazowy, wypadanie dysku, rwa kulszowa, kręcz szyi). Skuteczność leku nie jest ostatecznie ustalona.