Leki GALENA

Galvenox

Galvenox ochrania ściany naczyń krwionośnych, zmniejsza ich przepuszczalność i zwiększa wytrzymałość. Jest stosowany w leczeniu żylaków, hemoroidów, a także retinopatii cukrzycowej.

Kalium hypermanganicum

W obecności zanieczyszczeń 30 tabletek, 1 tabletka zawiera 100 mg nadmanganianu potasu. rozpada się, uwalniając tlen zjonizo­wany, który działa bakteriobójczo, odkażająco i odwadniająco. Powstały dwutlenek manganowy działa ściągająco na tkanki.

Galpent (Pentaerythritol 100)

Lek ma zmniejszać niedokrwienie serca głównie przez zmniejszenie jego pracy i związane z tym zmniejszenie zapotrzebowania na tlen i w mniejszym stopniu przez poprawę przepływu przez naczynia wieńcowe.

Nipas

Nipas to tabletki stosowane w stomatologii jako wkładki dozębodołowe. Preparat zawiera jako substancję czynną kwas acetylosalicylowy, lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, wykazujących działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Calcium dobesilate

Lek ma mieć działanie przeciwzapalne i przeciwwysiękowe. Jest stosowany w leczeniu retinopatii, żylaków kończyn dolnych i odbytu, żylakowatości z obrzękami, zmianami na skórze i owrzodzeniami podudzi i pomocniczo w zapaleniu żył.

Acenol

Lek zawiera paracetamol – pochodną fenolu z grupy inhibitorów cyklooksygenazy, które wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Paracetamol jest stosowany w bólach różnego rodzaju oraz przeziębieniach, najczęściej w kompozycji z innymi lekami jak pseudoefedryna lub kodeina.

Peragal (Perazyna)

Lek należy do grupy neuroleptyków pochodnych fenotiazyny. Ma działanie przeciwpsychotyczne (usuwa objawy niektórych chorób psychicznych) i uspokajające. Patrz również: PERAZIN.

Cyclonamine

Etamsylat ma działać na ścianę naczyń krwionośnych, powodując ich uszczelnienie, zmniejszenie łamliwości i przepuszczalności, a przez to skracać czas krwawienia. Może być stosowany pomocniczo w plamicach różnego pochodzenia, zaburzeniach krążenia żylnego, chorobach przebiegających ze zwiększoną przepuszczalnością i łamliwością naczyń, nadmiernych krwawieniach pourazowych i przedłużającym się krwawieniu miesiączkowym.

Loratadyna galena

Preparat zawiera loratadynę – substancję zbliżoną pod względem budowy chemicznej do trójpierścieniowych leków antydepresyjnych – która wykazuje działanie przeciwalergiczne.

Glipizide BP

Doustny lek przeciwcukrzycowy z grupy pochodnych sulfonylomocznika, uwrażliwiający komórki trzustki na glukozę i pobudzający je do wydzielania insuliny.

Chinoksyzol

Miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze. Stosowany do odkażania błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz ran i skóry.

Calcium dobesilate Hasco

Lek Calcium Dobesilate Hasco zawiera jako substancję czynną sól wapniową kwasu dobesylowego, który używany jest w celu poprawienia krążenia obwodowego. Wskazaniem do jego stosowania są: retinopatia cukrzycowa, hemoroidy i zakrzepowe zapalenie żył.