Leki GALENUS

Magsolvit B6

Magsolvit B6 to syrop o smaku truskawkowym. Zalecany jest w zapobieganiu i uzupełnianiu niedoborów magnezu i witaminy B6, zwłaszcza u dzieci.

Sulfarinol

Jest to preparat złożony, działający przeciwbakteryjnie i zmniejszający objawy nieżytu błony śluzowej nosa: wyciek i uczucie blokady nosa. Lek przeznaczony jest do stosowania w ostrym bakteryjnym nieżycie nosa; stanach zapalnych błon śluzowych nosa.

Antygrypin

Skojarzone działanie składników przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, kofeina przyspiesza i nasila działanie przeciwbólowe kwasu acetylosalicylowego.

Luminalum

Długotrwale hamujące ośrodkowy układ nerwowy: przeciwdrgawkowe, nasenne, uspokajające, także obniżające przemianę materii, rozkurczowe, przyspieszające przemianę (metabolizm) bilirubiny (barwnika żółciowego odpowiedzialnego za występowanie żółtaczki, gromadzącego się w nadmiarze w organizmie w stanach niewydolności wątroby; w tym także u wcześniaków i noworodków, u których wątroba jest jeszcze niedojrzała) – lek z grupy pochodnych kwasu barbiturowego (barbituranów).

Galospa

Lek rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowego oraz macicy. Jest stosowany w leczeniu kolki w kamicy wątrobowej lub nerkowej, skurczu dróg żółciowych, stanów skurczowych przewodu pokarmowego, bolesnego miesiączkowania, w poronieniu zagrażającym.

Galocard

Acetylowana pochodna kwasu salicylowego - substancja z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, hamująca cyklooksygenazę typu I-szego oraz - w mniejszym stopniu - II-giego. W małych dawkach zapobiega agregacji płytek krwi, w większych zaś wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.