Leki GlaxoSmithKline

Imigran FDT

Lek wydawany na receptę przeznaczony do zwalczania migreny. Substancją aktywną jest sumatryptan w postaci zawiesiny doustnej.

Zinnat

Antybiotyk o szerokim spektrum działania. Przepisywany w leczeniu infekcji bakteryjnych dróg oddechowych.

Cholinex junior

Pastylki do ssania przeznaczone dla dzieci. Suplement zawiera wyciągi roślinne naturalnie powlekające gardło, chroniące i zmniejszające jego podrażnienia.

Nicorette Freshdrops

Nicorette Freshdrops to tabletki do ssania o smaku miętowym przeznaczony dla osób zrywających z nałogiem tytoniowym. Zawierają nikotynę, co łagodzi objawy rzucenia palenia i dyskomfort psychiczny. Lek jest niewskazany dla osób poniżej 18 roku życia.

Cropoz G

Miejscowe (w obrębie jelit) działanie przeciwalergiczne – lek z grupy kromonów. Lek praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego (ok. 1% podanej dawki).

Kofex

Pobudzające układ sercowo-naczyniowy (przyspiesza czynność serca i podnosi ciśnienie tętnicze); psychostymulujące (pobudzające ośrodkowy układ nerwowy: zmniejsza senność i uczucie zmęczenia, poprawia zdolność koncentracji); zwiększające wydzielanie soku żołądkowego, słabe moczopędne – lek z grupy metyloksantyn, występujących w naturalnej postaci w kawie, herbacie, orzeszkach kola, kakao.