Leki GLAXOSMITHKLINE PHARMACEUTICALS

Cholisept

Unikalne połączenie dwóch składników: chlorku benzalkonium o działaniu przeciwbakteryjnym oraz heksylorezorcynolu, który wykazuje właściwości miejscowo znieczulające oraz antyseptyczne. Preparat polecany w bólach gardła różnego pochodzenia, najczęściej spowodowanych zakażeniem bakteriami.

Bisacodyl

Jest to lek o działaniu przeczyszczającym. Działa na jelito grube: zwiększa wydzielanie śluzu, przyspiesza ruchy robaczkowe, rozluźnia masy kałowe i ułatwia wypróżnienie. Wskazaniem do stosowania leku są zaparcia oraz przygotowanie do zabiegów diagnostycznych i chirurgicznych, do których konieczne jest opróżnienie jelita. Przeznaczony do doraźnego i krótkotrwałego stosowania.

Cholinex

Miejscowo przeciwzapalne, przeciwbólowe, zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła, bakteriobójcze, pobudzające wydzielanie śliny, co wspomaga efekt przeciwzapalny.

Theovent czopki

Lek z grupy metyloksantyn rozszerzający mięśniówkę gładką oskrzeli i naczyń oraz działający moczopędnie.

Relanium

Jest to pochodna benzodiazepiny, wykazująca silne działanie nasenne, uspokajające, przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe i miorelaksacyjne. Jest stosowany bardzo szeroko w leczeniu napadów lęku i pobudzenia w wielu chorobach, w zespole abstynencyjnym po odstawieniu alkoholu. Jest podstawowym lekiem przeciwdrgawkowym, który podaje się w celu przerwania napadu padaczkowego i w stanie padaczkowym. Rzadko stosuje się go w przewlekłym leczeniu padaczki.

Oxazepam

Lek należący do pochodnych benzodiazepiny, o działaniu przeciwlękowym i nasennym, słabym przeciwdrgawkowym i zwiotczającym mięśnie. Patrz również: OKSAZEPAM.

Nitrazepam

Nitrazepam jest lekiem należącym do pochodnych benzodiazepiny o działaniu uspokaja­jącym, nasennym i przeciwdrgawkowym. Jest stosowany w leczeniu bezsenności i niektórych postaci padaczki u dzieci.

Metindol tabletki Metindol-Retard

Bardzo silne przeciwzapalne; silne przeciwbólowe; słabsze przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) niesteroidowych leków przeciwzapalnych (także: patrz DZIAŁANIE w HELPIN).