Leki HERBAPOL POZNAN

Bronchopect

Syrop zawierający wyciągi z tymianku, prawoślazu i aceroli. Stosowany w stanach chorobowych górnych dróg oddechowych.

Prosterol

Lek ma rzekomo zmniejszać dolegliwości w łagodnym rozroście prostaty (gruczołu krokowego).

Aesculan maść

Miejscowe skojarzone działanie składników: przeciwzapalne, uszczelniające naczynia, przeciwobrzękowe, przeciwbólowe, przeciwświądowe, ściągające, zmniejszające miejscowe krwawienia.

Alax

Skojarzone działanie składników: przeczyszczające.

Tussipect

Tussipect to preparat o skojarzonym działaniu składników - wykrztuśnym, rozszerzającym oskrzela, łagodzącym kaszel, odkażającym drogi oddechowe, przeciwzapalnym.

Alcepalan

Skojarzone działanie składników: zapobiega powstawaniu zniekształconych, przerośniętych blizn pourazowych i oparzeniowych, działa zmiękczająco i wygładzająco na starsze blizny.

Syliflex tabletki

DZIAŁANIE: stabilizuje i normalizuje funkcje komórek wątrobowych, odtruwa, usuwa wolne rodniki. Kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy wykazuje większą dostępność biologiczną (biodostępność) i większą aktywność leczniczą niż niezwiązana w kompleks sylibina i jej pochodne.

Poldanen

Przeciwobrzękowe, przeciwzapalne oraz pobudzające wydzielanie i regenerację gruczołu krokowego; zmniejszające trudności w oddawaniu moczu.

Peposterol

Ułatwiające oddawanie moczu w łagodnym rozroście (gruczolaku) stercza.

Rutoven

Lek zawierający trokserutynę - hydroksyetylową pochodną rutyny z grupy okserutyn - która działa uszczelniająco na naczynia krwionośne. Preparat polecany do stosowania w przypadku hemoroidów, miażdżycy i innych chorób związanych z nadmierną krzepliwością krwi.

Neo-Aesculan

Preparat zawiera dwa składniki: suchy wyciąg z nasion kasztanowca zwyczajnego oraz lidokainę. Kasztanowiec zwyczajny uszczelnia naczynia krwionośne, zmniejsza ich przepuszczalność oraz rozrzedza krew, natomiast lidokaina jest blokerem kanałów sodowych, który uniemożliwia zakończeniom nerwowym wysyłania bodźców bólowych do mózgu, przez co wywołuje znieczulenie miejscowe. Lek polecany głównie w hemoroidach.

Esceven żel

Lek zawierając suchy wyciąg z kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum), który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwpłytkowe oraz uszczelniające naczynia krwionośne. Preparat Esceven polecany jest szczególnie w obrzękach pourazowych i hemoroidach.

Esceven

Preparat zawierający wyciąg z nasion kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum L.). Jego głównym składnikiem jest beta-escyna, która zmniejsza zastoje żylne i obrzęki. Polecany jest w żylakowatości oraz pooperacyjnych i pourazowych obrzękach tkanek.

Arcalen

Maść zawierająca wyciąg z koszyczków arniki górskiej (Arnica montana L.), oraz nagietka lekarskiego (Calendula officinalis L.) z dodatkiem eskuliny z kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum L.). Niweluje choroby lub dolegliwości skórne, spowodowane urazami, złamaniami lub krwiakami. Lek można stosować w masażu leczniczym i relaksacyjnym.

Alliorut

Połączenie trzech składników: ekstraktu z głogu i czosnku pospolitego + trokserutyny. Obniża ciśnienie tętnicze krwi, zapobiega występowaniu miażdżycy, zatorów naczyń krwionośnych, udarów i zawałów. Czosnek jest bogatym źródłem minerałów, ponadto stymuluje układ odpornościowy.