Leki HERBAPOL WROCLAW

Calendulin

Tabletki dopochwowe Calendulin zawierają suchy wyciąg z koszyczków nagietka lekarskiego. Preparat polecany jest w stanach zapalnych pochwy z towarzyszącym pieczeniem, upławami i świądem.

Hederasal

Lek o działaniu wykrztuśnym, stosowany w stanach zapalnych gardła, krtani oskrzeli. Zawiera suchy wyciąg z liści bluszczu.

Neoazarina

Jest to preparat złożony zawierający kodeinę – lek przeciwkaszlowy – i składniki galenowe, czyli pochodzenia roślinnego, działające wykrztuśnie, zmieniające suchy kaszel w korzystniejszą postać z odkrztuszaniem zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny oraz rozkurczające drogi oddechowe. Ma słabe działanie przeciwbakteryjne. 

Sirupus Pini compositus

Jest to preparat złożony, zawierający kodeinę – lek przeciwkaszlowy – i składniki galenowe, czyli pochodzenia roślinnego, działające wykrztuśnie, zmieniające suchy kaszel w korzystniej­szą postać z odkrztuszaniem zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. Ma słabe działanie przeciwbakteryjne. 

Baifem K

Baifem K to preparat poprawiający komfort współżycia  u kobiet z zaburzonym wydzielaniem śluzu, a także ułatwiający stosowanie tamponów.  Tarczyca bajkalska zawiera substancje o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym.

Baikaderm

Baikaderm to preparat do stosowania na skórę. Zawiera dwie substancje czynne: alantoinę oraz zespół flawonów z korzenia tarczycy bajkalskiej.

Bellergot

Preparat złożony wykazujący działanie uspokajające, nasenne, przeciwdrgawkowe, przeciwskurczowe oraz zmniejszające wydzielanie gruczołów potowych, łzowych, ślinowych, śluzowych.

Pyrosal

Skojarzone działanie składników: przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, napotne, ułatwiające odkrztuszanie. W celu skrócenia i złagodzenia dolegliwości towarzyszącym zapaleniu górnych dróg oddechowych zaleca się dodatkowo stosowanie produktów na bazie ziół o tradycyjnym zastosowaniu. Poleca się używanie sprawdzonych specyfików o potwierdzonym działaniu, obecnych w obrocie od wielu lat. Najczęstszą postacią takich środków wspomagających będą syropy.

Melisal forte

Skojarzone działanie składników: uspokajające, ułatwiające zasypianie, poprawiające nastrój, przeciwskurczowe.

Nervosol K

Skojarzone działanie składników: uspokajające i przeciwskurczowe; obniżające nadmierną pobudliwość nerwową.

Terpichol kapsułki

DZIAŁANIE: skojarzone działanie składników: żółciotwórcze, żółciopędne, rozkurczowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne (w obrębie dróg żółciowych), pobudzające trawienie.

Taninal

Lek o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym, odkażającym, miejscowo przeciwkrwotocznym (przy uszkodzeniu naczyń włosowatych) i ściągającym. Stosowany w leczeniu biegunek o umiarkowanym nasileniu i w przewlekłym nieżycie jelit.

Scopolan

Butyloskopolamina znosi skurcze mięśni gładkich przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowego. Jest stosowany w bolesnych skurczach przewodu pokarmowego i dróg moczowych, kolce żółciowej i nerkowej, skurczach przełyku, kolce jelitowej.

Scopolan compositum

Skojarzone działanie składników: rozkurczowe; spowalniające ruchy robaczkowe (perystaltykę) jelit, hamujące wydzielanie śliny i soku żołądkowego oraz przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.