Leki Hoffmann La Roche

Roferon-A

Glikoproteiny wzmagające reakcje układu immunologicznego na zakażenie organizmu wirusami, bakteriami lub innymi patogenami oraz pojawienie się komórek nowotworowych. Wskazaniem do ich stosowania są nowotwory różnych części ciała, mięsaki Kaposiego, wirusowe zapalenie wątroby typu C oraz białaczka.

Cymevene

Jest to lek przeciwwirusowy działający na wirusy opryszczki, wirusy ospy wietrznej, półpaśca i wirusowego zapalenia wątroby typu B.

Rivotril tabletki

Jest to lek należący do grupy pochodnych benzodiazepiny, o działaniu przeciwlękowym i silnym przeciwdrgawkowym. Działa też słabiej uspokajająco i nasennie oraz zwiotczająco na mięśnie. Stosowany jest w leczeniu padaczki u dzieci i dorosłych, nerwicy lękowej i innych chorób.

Lexotan

Lek należący do pochodnych benzodiazepiny, o silnym działaniu przeciwlękowym. Działa też uspokajająco i zwiotczająco na mięśnie szkieletowe. Jest stosowany w leczeniu lęku i stanów napięcia nerwowego, zaburzeń psychosomatycznych, pomocniczo w zespole napięcia przedmiesiącz­kowego, czynnościowych zaburzeniach układu krążenia, serca, dróg oddechowych.

Tamiflu

Lek przeciwwirusowy stosowany w leczeniu zakażenia wirusem grypy. Łagodzi przebieg choroby (takie objawy jak: gorączka, bóle mięśni, katar, bóle gardła), a przyjęty do dwóch dni po kontakcie z osobą chorą, zapobiega pojawieniu się objawów choroby.

Madopar

Madopar jest preparatem złożonym, stosowanym w chorobie Parkinsona. Składnikiem działającym jest lewodopa, benserazyd częściowo zapobiega obwodowym działaniom niepożądanym lewodopy.

Inhibace tabletki

Hamuje powstawanie w organizmie angiotensyny II – substancji odpowiedzialnej za zwężenie naczyń krwionośnych i wzrost ciśnienia tętniczego, oraz przerost mięśnia sercowego – lek z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny (IKA) o długotrwałym działaniu. Zwalnia rozwój niewydolności nerek w uszkodzeniu nerek z powodu cukrzycy (nefropatia cukrzycowa) i nadciśnienia tętniczego.

Inhibace Plus tabletki

Wynika z działania dwóch składników obniżających ciśnienie tętnicze krwi o różnym mechanizmie uchwytu: inhibitora konwertazy angiotensyny (grupa ACE) – cilazaprylu (patrz INHIBACE) i leku moczopędnego (diuretyku) – hydrochlorotiazydu (patrz DISALUNIL). Skojarzenie obu składników wykorzystuje zjawisko synergizmu, czyli wzajemnego wzmacniania działania i skuteczności, co sprawia, iż łączny efekt leczniczy jest większy od sumy efektów działania każdego […]

Bactrim

Składniki preparatu (trimetoprim i sulfametoksazol) wykazują działanie bakteriobójcze przez hamowanie aktywności enzymów bio­rących udział w biosyntezie kwasu folinowego bakterii.

Rohypnol

Bardzo silne działanie, szybkie, średnio długie nasenne; także przeciwdrgawkowe, przeciwlękowe, obniżające napięcie mięśni - lek z grupy benzodiazepin. Jest stosowany doustnie głównie w leczeniu zaburzeń snu różnego pochodzenia.

Dormicum

Jest to lek z grupy pochodnych benzodiazepiny, o działaniu uspokajającym i nasennym, przeciwlękowym i zwiotczającym mięśnie. Jest stosowany w bezsenności i zaburzeniach snu.

Xenical

Hamuje wchłanianie z przewodu pokarmowego tłuszczów zawartych w pokarmach; zmniejsza ilość wchłanianych kalorii i powoduje spadek masy ciała – lek z grupy inhibitorów lipaz, czyli enzymów odpowiedzialnych za przyswajanie tłuszczów z przewodu pokarmowego.

Aurorix

Szybkie (w odróżnieniu od innych leków przeciwdepresyjnych zaczyna działać już w pierwszym tygodniu leczenia) i silne przeciwdepresyjne; średnio silne przeciwlękowe i poprawiające napęd („odhamowujące”); zmniejszające zaburzenia koncentracji – lek z grupy inhibitorów MAO III generacji. Monoaminooksydaza, czyli MAO jest enzymem niezbędnym do przemian neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego: noradrenaliny, dopaminy i serotoniny; zahamowanie jej działania prowadzi […]

Kytril tabletki

Bardzo silne, długotrwałe, hamujące nudności i przeciwwymiotne – lek z grupy wybiórczych blokerów receptorów serotoninowych 5-HT3.