Leki ICN POLFA RZESZOW

Lioven MAX

Żel zawierający naturalnie występującą w zwierzęcej wątrobie heparynę, która jest aktywatorem enzymu antytrombiny oraz inhibitorem hialuronidazy. Ma działanie antyagregacyjne - rozrzedza krew, działa przeciwzakrzepowo, stosowana miejscowo niweluje krwiaki, żylaki i obrzęki spowodowane zatkaniem naczyń krwionośnych skrzeplinami.

Vastan

Vastan jest lekiem obniżającym stężenie cholesterolu we krwi. Znalazł zastosowanie w leczeniu hipercholesterolemi oraz w celu zmniejszenia ryzyka chorób ze strony układu sercowo-naczyniowego.

Venlectine

Lek antydepresyjny z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Jego substancją czynną jest wenlafaksyna, która - poza działaniem polepszającym nastrój ludzi chorych - ma działanie przeciwlękowe. Używana jest czasem w leczeniu fobii społecznej.

Diosminex

Diosminex stosuje się w celu łagodzenia objawów towarzyszących żylakom odbytu oraz w zmniejszeniu bólu towarzycącego przy ciężkości nóg.

Buvasodil

Jest to lek rozszerzający naczynia krwionośne i poprawiający elastyczność krwinek czerwonych.

Septolux

Wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, odkażające i znieczulające.

Fluossen

Związek fluoru pobudzający proces tworzenia kości, stosowany w leczeniu osteoporozy i zapobiegawczo w przebiegu steroidoterapii.

Efudix

Preparat hamuje syntezę DNA przez zablokowanie wbudowywania tymidyny, czego następstwem jest obumarcie komórki nowotworowej. Fluorouracyl wywiera również działanie cytotoksyczne przez wbudowywanie się do cząsteczki RNA w miejsce uracylu.

Diazidan

Doustny lek przeciwcukrzycowy z grupy pochodnych sulfonylomocznika, uwrażliwiający komórki trzustki na glukozę i pobudzający je do wydzielania insuliny.

Dipromal

Jest to lek przeciwdrgawkowy, stosowany w przewlekłym leczeniu padaczki u dzieci i dorosłych.

Doxanorm

Jest brokerem receptorów α- adrenergicznych. W wyniku zmniejszenia oporu naczyniowego obniża ciśnienie tętnicze krwi. Lek powoduje też obniżenie stężenia triglicerydów i stężenia cholesterolu całkowitego. Leczenie doksazosyną hamuje agregację płytek krwi.

Ancotil

Jest to lek przeciwgrzybiczy skuteczny w leczeniu narządowych zakażeń grzybiczych.

Adipine

Lek zawiera amlodypinę – bloker kanałów wapniowych z rodziny dihydropirydyn. Amlodypina zwiększa przepływ krwi przez naczynia krwionośne, ponadto stosowana jest w nadciśnieniu tętniczym oraz dławicy piersiowej.

Clopamid

Moczopędne, obniżające ciśnienie tętnicze (wyłącznie u osób z nadciśnieniem tętniczym – u osób zdrowych działanie to praktycznie nie występuje) – lek zbliżony do grupy moczopędnych leków tiazydowych (chlortalidone, hydrochlorothiazid). Hamuje resorpcję zwrotną sodu w nerkach.

Carbo Medicinalis

Jest to substancja o właściwościach adsorpcyjnych, wiąże wodę, gazy, toksyny bakteryjne, produkty gnilne, ksenobiotyki i związki toksyczne.

Bisacodyl

Jest to lek o działaniu przeczyszczającym. Działa na jelito grube: zwiększa wydzielanie śluzu, przyspiesza ruchy robaczkowe, rozluźnia masy kałowe i ułatwia wypróżnienie. Wskazaniem do stosowania leku są zaparcia oraz przygotowanie do zabiegów diagnostycznych i chirurgicznych, do których konieczne jest opróżnienie jelita. Przeznaczony do doraźnego i krótkotrwałego stosowania.

Citropepsin

Zwiększa łaknienie, ułatwia trawienie białek pokarmowych, normalizuje kwaśność soku żołądkowego – enzym trawienny występujący w soku żołądkowym.

Normatens

Skojarzone działanie składników – obniżające ciśnienie tętnicze krwi, moczopędne, rozszerzające naczynia krwionośne i neuroleptyczne (hamujące ośrodkowy układ nerwowy).