Leki JELFA

Flucinar N

Flucinar N to połączenie fluorokortykosteroidu oraz antybiotyku z rodziny aminoglikozydów. Dzięki wzajemnej hiperaddycji, lek wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Stosowany jest w zapaleniach skóry różnego pochodzenia.

Histadermin

Składniki maści rozszerzają podskórne naczynia krwionośne, wywołują przekrwienie skóry, działają drażniąco, miejscowo rozgrzewająco oraz znieczulająco.

Metanabol

Lek wykazuje działanie anaboliczne: zmniejsza wydalanie potasu, wapnia, chlorków i fosforanów, poprawia bilans azotowy, odkładanie wapnia w kościach.

Norethisterone

Jest to syntetyczny gestagen, czyli lek o właściwościach zbliżonych do wydzielanego przez jajniki hormonu płciowego – progesteronu, ważnego dla czynności układu rozrodczego i podtrzymywania ciąży.

Falvit

Falvit to preparat zawierający zestaw witamin i minerałów. Jest polecany w przypadku niedoborów witamin i w czasie zwiększonego zapotrzebowania na minerały i witaminy, w szczególności dla kobiet.

Dexadent

Lek stosowany w stomatologii. Wywiera działanie bakteriobójcze oraz przeciwzapalne i przeciwwysiękowe.

Centrophenoxin

Lek o słabym działaniu pobudzającym ośrodkowy układ nerwowy. Podnosi ciśnienie krwi, przyspiesza czynność serca i oddychanie. Jest stosowany (z wątpliwym skutkiem) w rekonwalescencji po urazach mózgu, w senności i spowolnieniu w przebiegu organicznych chorób układu nerwowego, w chorobie Alzheimera i encefalopatii pourazowej. Niekiedy podawany jest również w narkolepsji, niedorozwojach, opóźnieniu w rozwoju i w moczeniu nocnym u dzieci.

Ascorutical forte

Ascorutical forte to preparat zawierający witaminy i składniki mineralne. Witamina C uczestniczy w produkcji przeciwciał, zwiększa odporność organizmu oraz działa antyoksydacyjnie.

Calcium pantothenicum

Preparat jest witaminą B5 w postaci soli wapniowej. Kwas pantotenowy jest związkiem niezbędnym w procesach metabolicznych (przemiana węglowodanów, tłuszczów i białek).

Vitaral tabletki

Vitaral to suplement diety uzupełniający niedobory witamin. Witaminy nie są produkowane przez organizm, dlatego trzeba dostarczać je „z zewnątrz”.

Iporel tabletki

Obniżające ciśnienie tętnicze; ponadto słabe uspokajające i przeciwlękowe – lek działający głównie na ośrodkowy układ nerwowy (receptory imidazolowe).

Diphergan

Silne przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe) i przeciwświądowe; także uspokajające, nasenne, przeciwwymiotne – lek przeciwhistaminowy I generacji.

Bedicort G

Skojarzone działanie składników - miejscowe przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwobrzękowe, przeciwbakteryjne.

Argosulfan

Sól srebrowa sulfatiazolu wykazuje działanie przeciwbakteryjne. Jest stosowany w leczeniu oparzeń, odleżyn, owrzodzeń podudzi.

Thioridazin

Umiarkowane uspokajające, słabe przeciwdepresyjne i przeciwpsychotyczne – lek z grupy neuroleptyków pochodnych fenotiazyny. (Definicje: psychozy, halucynacji, omamów, autyzmu – patrz FENACTIL).

Promazin drażetki

Promazyna jest neuroleptykiem z grupy pochodnych fenotiazyny o działaniu antypsychotycznym (znosi objawy niektórych chorób psychicznych), stosowanym w leczeniu stanów nadmiernego pobudzenia, schizofrenii i psychoz różnego typu oraz w zwalczaniu wymiotów i nudności.

Ulgamax

Preparat o działaniu zobojętniającym kwaśną treść żołądkową, ściągającym i lekko osłaniającym błonę śluzową żołądka i dwunastnicy. Dimetikon działa przeciwwzdęciowo.