Leki KRKA

Zulbex

Rabeprazol jest lekiem bardzo silnie hamującym wydzielanie kwasu solnego i soku żołądkowego.

Torecan

Jest to lek o silnym działaniu przeciwwymiotnym, należący do grupy pochodnych fenotiazyny.

Vasilip

Lek należy do grupy tzw. statyn, najskuteczniej zmniejszających stężenie cholesterolu całkowitego i cholesterolu frakcji LDL (LDL – lipoproteiny o małej gęstości;

Histimet

Jest to silnie działający lek antyhistaminowy stosowany miejscowo na błony śluzowe w leczeniu alergicznego nieżytu nosa i alergicznego zapalenia spojówek.

Doreta

Doreta to lek zawierający jako substancje czynne chlorowodorek tramadolu i paracetamol. Tramadol wykazuje silne działanie przeciwbólowe, z kolei paracetamol działa słabiej i nasila działanie tramadolu.

Nimvastid

Jest to inhibitor esterazy acetylocholinowej (ACE) stosowany w leczeniu różnych postaci otępienia typu alzheimerowskiego.

Sobycor

Preparat jest blokerem receptorów mięśnia sercowego. Lek zwalnia czynność serca i zmniejsza objętość minutową, obniża ciśnienie krwi.

Bilobil

Bilobil zawiera standaryzowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Poprawia ukrwienie mózgu oraz zapobiega osłabieniu sprawności umysłowej u osób w podeszłym wieku.

Bilobil Intense

Bilobil Intense zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który poprawia dostarczanie tlenu i glukozy do mózgu. Usprawnia przepływ krwi oraz zapobiega agregacji płytek.

Aclexa

Aclexa to niesteroidowy lek przeciwzapalny, zawierający substancję czynną – celekoksyb, selektywny inhibitor COX-2 o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym.

Alneta

Alneta zawiera jako substancję czynną amlodypinę – lek należący do grupy antagonistów wapnia. Stosowany jest w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego oraz bólu w klatce piersiowej (dławica piersiowa).

Alventa

Lek antydepresyjny z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Jego substancją czynną jest wenlafaksyna, która - poza działaniem polepszającym nastrój ludzi chorych - ma właściwości przeciwlękowe. Używana jest czasem w leczeniu fobii społecznej.

Venter

Preparat o miejscowym działaniu osłaniającym uszkodzoną śluzówkę żołądka i dwunastnicy, ułatwia regenerację błony śluzowej.

Dasselta

Lek przeciwalergiczny. Zawarta w preparacie desloratadyna łagodzi objawy alergicznego nieżytu nosa i zapalenia spojówek.

Virolex maść do oczu

Lek zawiera pochodną guanidyny o działaniu przeciwwirusowym, która polecana jest w półpaścu, ospie i opryszczce. Acyklowir inaktywuje polimerazy DNA wirusów, dlatego uniemożliwia im dalszy rozwój.

Elicea

Lek antydepresyjny z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Jego substancją czynną jest escytalopram, który - poza działaniem polepszającym nastrój ludzi chorych - ma działanie przeciwlękowe. Używany jest czasem w leczeniu fobii społecznej.

Ampril

Lek należy do tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny, czyli grupy związków hamujących aktywność enzymu przekształcającego angiotensynę I w aktywnie działającą w organizmie angiotensynę II.

Lorista

Lek, a przede wszystkim jego aktywniejszy metabolit powstający w wątrobie blokują wpływy wytwarzanej w organizmie angiotensyny II, substancji, która ma udowodnione niekorzystne działanie w niektórych schorzeniach układu sercowo-naczyniowego i nerek, m.in. silnie zwęża naczynia krwionośne, pobudza przerost błony mięśniowej naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego, prowadzi do zmian strukturalnych i uszkodzenia kłębuszków nerkowych.

Enap H

Wynika z działania dwóch składników obniżających ciśnienie tętnicze krwi o różnym mechanizmie uchwytu: inhibitora konwertazy angiotensyny (grupa ACE) – enalaprylu (patrz BENALAPRIL) i leku moczopędnego (diuretyku) – hydrochlorotiazydu (patrz DISALUNIL). Skojarzenie obu składników wykorzystuje zjawisko synergizmu, czyli wzajemnego wzmacniania działania i skuteczności, co sprawia, iż łączny efekt leczniczy jest większy od sumy efektów działania każdego […]