Leki Lek

Lekoptin

Lek należy do antagonistów wapnia, leków hamujących wnikanie wapnia do komórki.

Lekoklar

Antybiotyk o działaniu przeciwbakteryjnym. Stosowany w zakażeniach dróg oddechowych, w zapaleniu ucha środkowego, w zakażeniach skóry i tkanek miękkich oraz w skojarzeniu z innymi lekami w zakażeniach Helicobacter pylori u pacjentów z chorobą wrzodową.

Deprim

Deprim to preparat zawierający jako substancję czynną wyciąg z dziurawca. Hyperycyny zawarte w wyciągu działają przeciwdepresyjnie i łagodzą objawy obniżonego samopoczucia.

Nakom

Czynnikiem działającym jest w nim lewodopa; karbidopa zapobiega obwodowym działaniom niepożądanym lewodopy.

Renicin

Przeciwbakteryjne – antybiotyk z grupy makrolidów II generacji o wydłużonym czasie działania i zakresie działania zbliżonym do erytromycyny (erythromycin).

Palin

Przeciwbakteryjne; blokuje replikację DNA bakterii przez wiązanie się z enzymem – gyrazą (topoizomerazą II) – lek z grupy chinolonów I generacji.

Adavin

Rozszerza naczynia krwionośne, poprawia przepływ krwi oraz zużycie tlenu i glukozy przez mózg; hamuje zlepianie się płytek krwi (działanie antyagregacyjne), a przez to zmniejsza krzepliwość, obniża ciśnienie tętnicze zwłaszcza u chorych na nadciśnienie – lek z grupy syntetycznych pochodnych alkaloidów sporyszu.

Bemecor

Usprawniające pracę serca, usuwające niektóre zaburzenia rytmu serca – lek z grupy glikozydów naparstnicy. Metyldigoksyna jest syntetyczną pochodną digoksyny (digoxin); różni się od digoksyny lepszym, bardziej równomiernym wchłanianiem z przewodu pokarmowego oraz szybszym początkiem działania (5 do 20 min od chwili przyjęcia); działania niepożądane związane z przyjmowaniem metyldigoksyny występują rzadziej i są na ogół mniej […]

Amoksiklav

Amoksycylina jest antybiotykiem z grupy penicylin o szerokim zakresie działania bakteriobójczego. Kwas klawulanowy hamuje działanie enzymów bakteryjnych rozkładających amoksycylinę. Rozszerza to zakres bakteriobójczego działania leku na niektóre bakterie oporne.

Kornam

Ułatwia oddawanie moczu i hamuje przerost gruczołu krokowego; obniża ciśnienie tętnicze krwi – lek wybiórczo (selektywnie) blokuje receptory alfa2 – adrenergiczne.

Dermazin

Łagodzące, przyspieszające gojenie, zabezpiecza przed działaniem wilgoci.

Delatar

Działanie keratoplastyczne (modelujące odnowę naskórka), odkażające, przeciwświądowe, uwrażliwiające skórę na światło słoneczne i ultrafioletowe. Jest stosowany w leczeniu chorób skóry przebiegających z przerostem i zgrubieniem naskórka (łuszczyca, przyłuszczyca, wyprysk kontaktowy, świerzbiączka, łojotok, łupież).

Venitan

Żel ma działanie długotrwałe miejscowe przeciwzakrzepowe (hamujące proces krzepnięcia krwi); przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, poprawia­jące ukrwienie tkanek. Heparyna stosowana miejscowo przyspiesza wchłanianie się krwia­ków, zapobiega tworzeniu się powierzchownych zakrzepów i ułatwia rozpuszczanie już istnieją­cych. Lek z grupy mukopolisacharydów.