Leki MCNEIL C/O JOHNSON&JONHSON

Imodium

Jest to lek przeciwbiegunkowy, działający silnie i długotrwale przez zahamowanie perystaltyki jelit. 

Sudafed XyloSpray

Lek w postaci aerozolu do nosa, łagodzący objawy przeziębienia. Powoduje zmniejszenie obrzęku Nony śluzowej nosa, wycieku z nosa, zmniejsza przekrwienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych, hamuje odruch kaszlu.

Actifed

Lek o skojarzonym działaniu składników, łagodzący objawy przeziębienia. Powoduje zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa, wy­cieku z nosa, zmniejsza przekrwienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych, hamuje odruch kaszlu.

Sudafed

Jest to lek zmniejszający objawy zapalnego nieżytu błony śluzowej nosa i zapalenia zatok, takie jak wyciek wydzieliny z nosa czy uczucie blokady nosa.

Visine classic

Jest to lek wpływający kurcząco na naczynia krwionośne, stosowany wyłącznie miejscowo dospojówkowo, gdzie stosunkowo długotrwale kurczy naczynia i zmniejsza objawy alergicznego nieżytu spojówek: zaczerwienienie, łzawienie i świąd. Lek działa wyłącznie objawowo, nie likwiduje przyczyn alergii.

Nizoral

Jest to lek przeciwgrzybiczy, pochodna imidazolu, działający skutecznie na wiele grzybów chorobotwórczych, powodujących grzybice powierzchowne, czyli umiejscowione na skórze i błonach śluzowych. Znajduje się w niektórych szamponach przeciwłupieżowych.

Daktarin

Lek ma silne działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Preparat stosuje się w leczeniu grzybiczych zakażeń skóry oraz w leczeniu grzybic z nadkażeniem bakteryjnym.